Liva Reklam
Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

TÜMSİAD Sakarya Şubesi Sudan'a gidiyor

HaberlerSakarya
13.42, 19/10/2018
TÜMSİAD Sakarya Şubesi Sudan'a gidiyor
TÜMSİAD Sakarya Şubesi, Afrika ülkeleri ile ticari ilişkilerini geliştirmek ve TÜMSİAD üyelerine yeni pazar araştırmaları yapmak üzere Kuzey Afrika ülkesi Sudan’a ticari iş gezisi düzenleyecek.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, iki ülkenin ticari ilişkilerini geliştirmek ve pazar araştırması yapmak üzere TÜMSİAD üyeleri ile birlikte aralık ayı içinde Sudan’a ticari iş gezisi düzenleyeceklerini belirtti.

Sudan’ın Afrika’da iş yapma noktasında çok önemli bir konuma sahip ülke olduğunu belirten Başkan Ölmez “TÜMSİAD Sakarya olarak üyelerimizin Sudan’da ticaret yapmaları konusunda temaslarda bulunacağız. Sudan’ın ziraat, inşaat, tarım ve hayvancılık sektörlerinde önemli fırsatları barındırıyor" ifadelerini kullandı.

Müteahhitlik ön planda


Başkan Ölmez; "Sudan ile ülkemiz arasındaki ekonomik ilişkilerde müteahhitlik ve müşavirlik konuları öne çıkmakta, ülkede 300 milyonu doğrudan, 300 milyonu müteahhitlik hizmetleri olmak üzere yaklaşık 600 milyon Dolarlık Türk yatırımı olduğunu söyledi. Sudanın son 10 yıllık veriler incelendiğinde, Türkiye’nin Sudan’a ihracatının 145 milyon dolardan 308 milyon dolara ulaşarak iki katına çıktığını belirten ölmez, gerçek potansiyele ulaşılma noktasında iş insanları olarak bizlere büyük bir görevler düşüyor" dedi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
Bu haber 1553 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER