• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerTürkiye ve Dünya

TSK'ya dev teslimat

Milli Savunma Bakanlığı ile BMC Fabrikası arasında imzalanan protokol kapsamında Sakarya'da üretilen Türkiye'nin ilk yerli Tank Taşıyıcısından 72'si Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi. 

BMC ve Öztreyler firmalarının ortak tasarımı, imkân ve kabiliyetlerinde geliştirilip üretilen 72 adet Tank Taşıyıcı,Ferizli'de düzenlenen törenle Türk Silahlı Kuvvetlerine verilmek üzere Milli Savunma Bakanlığına teslim edildi.

Ferizli OSB’de bulunan Öztreyler Fabrikasındaki teslim törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Garnizon Komutan Vekili P. Alb. Salih Üstündağ, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Kara Kuvvetleri Lojistik Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Sinan Eren, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, 1. Ana Bakım Merkezi Komutanı Bkm. Alb. Ferit Yüksel, Öztreyler A.Ş. Genel Müdürü M. Haşim Öztürk, BMC İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir, Askeri Yetkililer, daire müdürleri, sanayiciler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende teslim edilecek araçların tanıtıldığı bir sinevizyon gösterisi de yer aldı.

Kalifikasyon sürecini takiben ilk etapta toplam 72 adet aracın teslimatının gerçekleştirilmesinin planlandığı Tank Taşıyıcı Projesi hakkında bilgiler veren BMC ve Öztreyler firmalarının üst düzey yöneticileri, savunma sanayimizin güçlenmesi için kara araçları alanında çalışmalarına devam ettiklerini, tamamen yerli ve milli imkânlarla üretilen Tank Taşıyıcı ile üzerindeki Altay tankının ilk olarak IDEF 2019 Fuarında kamuoyuna tanıtıldığını, bu törenle TSK’nın envanterine girmesi için Milli Savunma Bakanlığına da teslim edileceğini söylediler.

Projenin ürünlerini almaya başladıklarını görmekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Silahlı Kuvvetlerimizin gücüne güç katacak, lojistik olarak onları önemli bir noktaya getirecek bu projenin ülkemizi geleceğe taşıyacak büyük bir yatırım olduğunu, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Genelkurmay Başkanlığının Milli Savunma Bakanlığına bağlanması gibi süreçler ile birlikte askerlerimizin artık asli görevlerine odaklanarak büyük başarılar elde ettiklerini, askeri harekât ve planlamaların doğru yapılmasının yanında kullanılan araç, gereç ile teçhizatların yerli ve milli olmasının da TSK’mızın gücüne güç kattığını ifade ederek, yeni sistemdeki gelişmeler hakkında da bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından Milli Savunma Bakanlığına teslim edilen araçları Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ve yetkililerle birlikte inceleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir milli savunmamıza büyük güç katacak böylesi projelerin İlimizde üretilmesinden gurur duyduklarını belirterek, üretim alanında firmalarımıza, görevlerinde de tüm Mehmetçiklerimize başarılar dilediklerini söyledi.
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

Henüz yorum yok. İlk yorum yapan siz olun