• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

Trafik Kazasından Sonra Hayatı Altüst Oldu

İddiaya göre Akyazı da 26 Şubatta tarihinde motosiklet kazası sonucu engelli olan Murat Çimen i önce eşi boşadı. Ardından annesi terk etti

Akyazı ilçesinde motosikletle trafik kazası geçiren sonrası Bursa'da annesiyle yaşamaya başlayan ve tedavisi yarım kalan Murat Çimen'in ibretlik hikayesi.
 
Fatih Mahallesi Muhtarı Ramis Turhan durumu Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı'ya bildirerek yardım istedi. Kaymakamlık engelli Murat Çimen ve annesini Akyazı'ya getirildi. Kuveyt evlerinde annesinin evi bulunan fakat evi bir kiracıya verdiğinden engelli Murat Çimen dışarıda kaldı
Annesi Bursa'ya ikinci evliğinden olan eşinin yanına döndü. Engelli bakıma muhtaç evladını sokağa terk etti.
Üç gündür kendi ihtiyaçlarını görmekte zorlanan ve bir evin balkonunda soğukta yatmak zorunda bırakılan 36 yaşındaki engelli Murat Çimene Komşusu Abdul Cabbar Tüzün ve Eşi sahip çıktılar. Vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar çıktığını ifade eden komşu Abdul Cabbar Tüzün “ Kaza sonrası önce eşi terk etti sonrası annesi terk etti üç gündür balkonda bu soğuk havada yatıyordu. Vücudunda yaralar oluşmuştu. Elimizden geldiği ölçüde Allah Rızası için yardımcı olduk." dedi.
Duyarlı vatandaşlar Akyazı Haber'den durumun gündeme gelmesini istedi. Gece Akyazı Haber'e ulaşan komşuları dinleyen Akyazı Haber yetkilileri önce Akyazı Belediye Başkanını aradı 22:30 arayarak bilgilendirdi.
Akyazı Belediyesi Seferber Oldu.
Akyazı Fatih Mahallesi Kuveyt evlerinde yaşanan olaydan haberdar olur olmaz Engelli Murat Çimen'nin yanına gelen Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve Başkan Yardımcısı Mustafa Aksakal yardım için seferber oldu.
Hemen Akyazı İlçe Kaymakamı Ömer Kalaylı'ya telefonla ulaşan Başkan Akcan üç gündür soğuğa terk edilmiş kendi ihtiyaçlarını görmekte zorlanan Murat Çimenin acil olarak bakıma alınması gerektiğini belirtti.
Kaymakam Ömer Kalaylı gerekli yerlere talimat vererek terk edilen Murat Çimenin polis eşliğinde Akyazı Belediyesinin hasta nakil aracıyla Arifiye Yetişkin Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine sevk edildi.

Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sakarya İl Müdürü Mutlu Işıksu'ya telefonla ulaşan Başkan Akcan Rehabilitasyon Merkezine sevk olan Çimenin durumuyla ilgili kısa bilgi verdi. Sakarya İl Müdürü Mutlu Işıksu yapılması gereken ne ise yapılacağının ifade etti.
Kuveyt evleri sakinleri Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan'a Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı ve Başkan Yardımcısı Mustafa Aksakal ve görevlilere teşekkür etti.
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

Burçin
3 yıl önce
Allah razı olsun bakanlardan