Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Toplu taşımada ücret rekabeti

HaberlerSakarya
14.19, 09/08/2017
Proweb Kaşe
Toplu taşımada ücret rekabeti
Sakarya'da toplu taşıma araçlarındaki ücret rekabeti gittikçe kızışıyor. Şeker Mahallesi-Sigorta Durağı şoförleri de tarifeyi 1 TL yaptı.

Sakarya'da ulaşıma yapılan zam tartışması devam ederken, tartışmalara bir yenisi eklendi. Geçtiğimiz aylarda minibüs şoförlerinin tarifeyi 1 TL'ye indirmesinin ardından Şeker Mahallesi-Sigorta dolmuş şoförleri de tarifeyi 1 TL'ye çekti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, kent genelindeki yolcu taşıyan araçlarda ücretlere Mayıs ayında yaptığı zam sonrası belediye otobüslerinde kısa hat ücreti 1.75 TL, uzun hat ücreti ise 2.50 TL oldu. Minibüslerde kısa hat sivil ücreti 2 TL, kısa hat öğrenci ücreti 1.50 TL, uzun hat ücreti 2.50 TL, uzun hat öğrenci ücreti ise 1.50 TL olarak değişti. Taksi dolmuşlarda ise indi-bindi ücreti 2.25 TL, öğrenci ücreti 1.75 TL olurken, direkt gidecek yolcularda ücretler 3.50, öğrenci ücreti ise 3 TL oldu.

Yapılan zam, tartışmaları da beraberinde getirdi. Yolcular zammı fazla bulurken, şoförler ise zamlarda bir dengesizlik olduğunu söyleyerek duruma tepki gösterdi.

İlk olarak kırmızı dolmuş şoförlerinin belirlenen tarifiye uymadığını öne süren minibüs şöförleri yolcu ücret tarifelerini 1 lira yapmıştı.

Geçen zamanın ardından şimdi de Şeker Mahallesi-Sigorta durağı şoförleri de Şeker Mahallesi-Çarşı, Hızırtepe-Çarşı arası tarifesini 1 liraya indirdi.

Konuyla ilgili Sakaryarehberim.com'a konuşan bazı dolmuş şoförleri, "Minibüsçüler ile bir türlü anlaşamadık. Uzun süredir kendi tarifelerini uyguluyorlar. Biz de dün itibariyle belirli mesafelerde indirim yaptık. Ortak bir anlaşma sağlanana kadar bu durum böyle devam edecek" dedi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
Bu haber 3039 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sakaryaspor, gelecek sezon nasıl başarılı olur?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER