Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Tavukçular üretimi durdurma kararı aldı

HaberlerSakarya
11.32, 12/05/2018
Proweb Kaşe
Tavukçular üretimi durdurma kararı aldı
Sakarya Beyaz Et Üreticileri Birliği üyeleri entegre firmaları ile yaşadıkları sorunlardan dolayı üretimi durdurma kararı aldı. 

Sakarya Beyaz Et Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray, entegre firmaları ile yaşadıkları sorunlardan dolayı üretimi durdurma kararı aldıklarını belirterek, “Tarım Bakanlığının Resmi Gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre entegre firmaları üretim konusunda direk üreticiler ile değil birliklerimiz ile muhatap olmalıdır. Sakarya'mızda bin 213 ruhsatlı tavukçuluk işletmemiz bulunmaktadır. Ülkemizdeki beyaz et ihtiyacının yüzde 30 Sakarya'dan karşılanmaktadır. Entegre firmaları tarafından üretimde ve nakildeki birçok riksi üreticilere yükleniyor. Entegrelerden bakanlığın almış olduğu yönetmelik kararlarına uymalarını istiyoruz. Üreticilerimizin sorunlarınızı entegre firmaları ile oturup konuşmak ortak bir nokta bulmak gayreti içindeyiz. Üretimi durdurma kararımızı 6 ilden Beyaz Et Üreticileri Birlikleri destek vermektedir. Biz aldığımız kararın sonuna kadar arkasındayız” dedi. 
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 2203 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  Üreticinden ve firmadan ayrı ayrı para alamadınız demi birde onun peşine düşün  
 
semih altıntas, 13/05/2018  
 


Anket
  Sizce nüfusu bir milyonu bulan Sakaryanın en büyük sorunu nedir
 
  Oyla
SON GELİŞMELER