Liva Reklam
Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Taraklı atık su arıtma tesisi ihaleye çıkıyor

HaberlerSakarya
16.27, 15/10/2018
Taraklı atık su arıtma tesisi ihaleye çıkıyor
Sakarya Taraklı’da inşa edilecek atık su arıtma tesisi ihaleye çıkıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakin Şehir Taraklı’da hayata geçirilecek dev çevre yatırımında hazırlıkların tamamlandığını ve ihaleye çıkılacağını açıkladı. Şehrin atık su ağını her geçen gün daha da genişlettiklerinin altını çizen Toçoğlu, “Sadece şehir merkezinde değil ilçelerimizde de dev atık su yatırımlarını hayata geçirdik. Su kaynaklarına atık su karışmasını önledik. Şehrimize kazandırdığımız atık su arıtma tesisleriyle atık su arıtma oranımızı yüzde 78’e çıkardık. Türkiye ortalamasının üzerinde olan bu değer, dünya standartlarına bakıldığında ise övünülecek bir seviyede. Taraklı atık su arıtma tesisi ile bu değeri dahada arttıracağız. Tesisimiz için 17 Ekim Çarşamba günü ihaleye çıkılacak” dedi.

Başkan Zeki Toçoğlu sözlerinin devamında, “Taraklı’ya 4 milyonluk yatırımla 25 kilometre uzunluğunda kanalizasyon altyapısı kazandırmıştık. Taraklı atık su arıtma tesisi ile de bu hat vasıtasıyla topladığımız atık suları dünya standartlarında arıtarak Göynük Deresi’ne deşarj edeceğiz. Tesisimizin 1. kademesini 17 bin kişilik nüfusa hizmet edecek şekilde projelendirdik. İlerleyen yıllarda nüfusa bağlı olarak 2. kademesi de inşa edilebilecek. Son teknoloji arıtma sistemleriyle donatılacak tesis, günde bin 720 metreküp atık su arıtma kapasitesine sahip olacak. Taraklı’da çevreye yönelik önemli bir koruma sağlayacak bu yatırımımız şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
Bu haber 1002 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER