Nisan Tur
Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Su tüketiminde Kocaeli'yi geçtik

HaberlerTürkiye ve Dünya
18.15, 09/10/2019
Proweb Kaşe
Su tüketiminde Kocaeli'yi geçtik
Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2018 yılı Belediye Su İstatistikleri Anketini açıkladı. Buna göre, Sakarya ilinde kişi başı çekilen günlük ortalama su miktarı 332 litre olarak hesaplandı.

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2018 yılı Belediye Su İstatistikleri Anketi sonuçlarına göre, 1399 belediyeden 1397'sinde içme ve kullanma suyu şebekesiyle hizmet verildi. Belediyeler tarafından su kaynaklarından içme ve kullanma suyu şebekesine 6,2 milyar metreküp su çekildi. Bu suyun yüzde 39,9'u barajlardan yüzde 28,1'i kuyulardan, yüzde 18,4'ü kaynaklardan, yüzde 9'u akarsulardan, yüzde 4,6'sı göl, gölet veya denizlerden sağlandı. 

Verilere göre, Sakarya ilinde Belediyeler tarafından içme ve kullanma suyu şebekesine çekilen kişi başı günlük ortalama su miktarı 332 litre olarak hesaplandı.

Kocaeli'de ise kişi başı çekilen günlük ortalama su miktarı ise 235 litre oldu.  Düzce'de kişi başı çekilen günlük ortalama su miktarı 195 litre olarak hesaplandı. 
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 379 defa incelenmiştir.

 
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER