• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerTürkiye ve Dünya

Şok iddia; O ilçede kesilen hayvanların yüzde 80'i kaçak

Sakarya Kasaplar Odası Başkanı Nihat Kopal, Geyve'de yıllardır kaçak hayvan kesildiği iddiasında bulundu. 

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş ürün satan firmaları ifşa etmesinin ardından, şehirde ürünlerde çıkan at, eşek etlerine ilişkin çıkan tartışmalara yönelik bugün basın toplantısı düzenleyen Sakarya Kasaplar Odası Başkanı Nihat Kopal, Geyve'de yıllardan bu yana kaçak hayvan kesildiğini ileri sürdü. 
 
Kopal'ın açıklamalarının ilgili bölümü şu şekilde:  "Özellikle bir ilçemiz var. Geyve ilçesi; yüzde 80'i yıllardan beri kaçak hayvan kesiyor. Dükkanlarda satıyor. 3-5 tane orada dürüst esnaflar var. Onlar geliyor, mezbahalarda kesiyorlar etlerini. Getiriyorlar sağlık, sevk  raporlarını alıyorlar. Gıda kontrole gittikleri zaman onları kontrol ediyorlar. Sağlık raporuna dahil hepsini veriyorlar. Diğerleri ne oluyor? Diğerlerinde 2-3 sene öncesinde bir tanesine gittiler. Yıllardır oradaki çalışan daha bir kez olsun damgalı et kesmemiştir. Satırlar ile beraber görevlilerin üzerine saldırdılar. Polislik oldular, sonra polis aldı gitti. Sonucunda hiç bir şey olmadı. Hiç caydırıcı bir şey olmadı. Geyve yöresinde bir esnaf var her hafta 20 tane keser ahırında. Kesiyor orayı mezbahaya çevirmiş. Biz bunu yazılı olarak Tarım İl Müdürlüğüne ilettik. Bir sene oluyor. Adam sabah kesime 5’te başlıyor, sabah 8’de bitiriyor. Mesaiye kadar bitiriyor, dana kesiyor. Dana eti bile kesse bu etlerde tüberküloz çıkıyor."
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun