Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Sel felaketinde 40 kişi kurtarıldı

HaberlerTürkiye ve Dünya
09.54, 19/07/2019
Proweb Kaşe
Sel felaketinde 40 kişi kurtarıldı
Kocaali ve Karasu'da yaşanan sel felaketinde mahsur kalan 40 kişi, AFAD ekiplerince kurtarıldı.

Kocaali ve Karasu'yu vuran sel felaketinde onlarca kişi mahsur kaldı. Felaket bölgesine AFAD ekipleri, Büyükşehir Belediyesi, Karayolları Bölge Müdürlüğü, SASKİ, Jandarma ekipleri, İlçe Belediyeleri ve Gönüllü Arama kurtarma STK’larımız bölgede kurtarma çalışmalarına yönlendirildi. 

Gelen ihbarlara göre Karasu İlçesi Maden deresinde vatandaşların mahsur kaldığı, ayrıca Kocaali İlçesi Şerbetpınar, Açmabaşı, Yanıksayvant, Süngüt ve Kuyumculu mevkilerinde su baskını nedeniyle mahsur kalanlar oldu.

Meydana gelen su baskınlarında mahsur kalan toplam 40 kişiye can kaybı olmadan ulaşıldı. 

Yaşanan sel, su baskınları ve mahsur kalma olaylarına toplam 35 kurtarma personeli, 6 araç, 3 bot, 1 argo, 1 köpekli arama kurtarma ekibi destek verdi. 

Düzce İlimizde meydana gelen su baskını ve heyelan sonucunda mahsur kalan vatandaşları arama kurtarma çalışmalarına destek vermek amacı ile AFAD Başkanlığımızın talimatı ile Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğünden 5 personel, 1 araç ve 1 bot kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere bölgeye sevk edildi. 
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 825 defa incelenmiştir.

 
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER