• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

Şehrin sakinleri yatay mimariyi tercih ediyor

Sosyal Medya hesabı üzerinden başlattığı anket çalışmasının sonuçlarını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Ankette; yatay mimari konusunda vatandaşlarımızın büyük bir teveccühü söz konusu. Bizimde düşüncelerimiz vatandaşlarımızın teveccühü doğrultusunda. Sakarya’yı güzelleştirmek, şehircilik kimliğiyle öne çıkan bir şehir haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Unutmamalıyız ki gelişmişliğin göstergesi yüksek katlı binalar değildir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sosyal Medya hesabı üzerinden başlattığı anket çalışmasının sonuçlarını yine sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuyla paylaştı. Toçoğlu takipçilerine; ‘Sizce Sakarya’da yatay mimari mi yoksa dikey mimari/yüksek katlı binalar mı olmalı?’ sorusunu yöneltmişti.

Toçoğlu takipçileriyle şu mesajları paylaştı;

“Dün sosyal medyada Sakarya’da mimarinin nasıl olması gerektiği konusunda bir anket çalışması başlatmıştım. Takipçilerime; ‘Sizce Sakarya’da yatay mimari mi yoksa dikey mimari/yüksek katlı binalar mı olmalı?’ sorusunu yöneltmiştim. Ankete; 735 kişi katılım gösterdi. Öncelikle anketimize katılan tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Ankete göre; yatay mimari yüzde 78’lik bir orana sahip olurken; dikey mimari ise yüzde 22’de kaldı. Ankette; yatay mimari konusunda vatandaşlarımızın büyük bir teveccühü söz konusu. Bizim de düşüncelerimiz vatandaşlarımızın teveccühü doğrultusunda. Sakarya’yı güzelleştirmek, şehircilik kimliğiyle öne çıkan bir şehir haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Unutmamalıyız ki gelişmişliğin göstergesi yüksek katlı binalar değildir.”

Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

Şaban Asrak
3 yıl önce
1959 doğumlu bir adapazarlı olarak hayatıma sığan. İki depremde dikey mimarinin faturanın nasıl ödendiğine şahit oldum. Ama yatay mimarinin deprem bölgesi olan ilimizdeki yaraları tartışılmaz. Doğru uygulanacak teknolojik yapılara itirazım yok. Yalnız doğru teknoloji ve doğru insanlar ile. Kolay gelsin
soru
3 yıl önce
Sevgili Zeki, Sakarya gibi bir yerde şu sorunun sorulmuş olması bile düşündürücü.. Mimariden önce şu yollara bir el atsak? Malum yollar medeniyet göstergesidir. Şehir ana yolları bile köstebek yuvası.. Daha bu yollar böyleyken yüksek katlı mimariyi seçenek olarak düşünmek intihar sanırım.