• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

Şehirde korona alarmı

Çok sayıda doktor ve sağlık çalışanının korona virüs testinin pozitif çıkması nedeniyle evinde korona virüs hastası olan karantinadaki sağlık personelleri göreve çağrıldı. Sağlık ordusunun neferleri maskeyle hizmetlerini sürdürecek
Sakarya'da koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarının sayısındaki azalma yeni tedbirleri gündeme getirdi. İl Sağlık Müdürlüğü, evinde korona virüs hastası bulunan temaslı personeli göreve çağırdı. Buna göre evinde pozitif vaka bulunan ve temaslı sayılan sağlık çalışanları işe gelecek ve maske ile çalışmayı sürdürecek.

BELİRTİ GÖSTERENLERE TEST

Karara göre temaslı sağlık çalışanlarından sadece belirti gösterenlere test yapılacak. Korona virüse yakalanan sağlık çalışanına rapor düzenlenmeyecek. Sağlık personelinde şok etkisi oluşturan karar bugün yürürlüğe girdi. Belirti göstermeyen sağlık çalışanlarının görevlerine devam edecek olmasına neden olarak sağlık personelindeki azlık gösterildi.

Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

Osman Nuri ulu
2 ay önce
Temaslı sağlıķçiları göreve cağıracağınıza; Saglik müdürlüğünde masa başında oturup döner sermaye verdiğiniz sağlık personelini görev verin de aldıklarının karşılığını versinler.
Selda Daşdemir
2 ay önce
Eşeğini dövmeyen semerini döver
Boş ver ya
2 ay önce
Acilde Covid-19 polikliniğinde çalışıyorum. Dr'lar odada önümüzde hastalardan test alırken (test yaptıranlar bilir) boğaz ve buruna test çubuğu sokuyorlar. Bu sırada öğürtü, hapşırık falan ile sekresyonlar (kabaca ağız - burun sıvıları) ortalığa saçılıyor. Bu sekresyonlar ister istemez ne kadar odayı havalandırıp ilaçasalar da birazı kalsa bile ortamda dans ediyor. Dikkat etmeme rağmen, sanırım oradan kaptım şifayı. Şimdi bunun önlemini almayıp, insanların bilinçli olması için "Acil polikliniğine basvuran temaslı hastalar 14 gün zorunlu karantinada kalmak zorundadır" uyarısı asmayıp. "Kervan yolda düzülür" dercesine bu tehlikeye çalışanları bile bile atanlar mı bu kararı çıkartmış. Vallahi sevgili yoneticilerin bu basiretsizliklerine ve öngörüsuzluklerine hayran olmamak mümkün değil