Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Savunma sanayinde yerli üretim için Sakarya'daydılar

HaberlerSakarya
22.31, 10/11/2017
Proweb Kaşe
Savunma sanayinde yerli üretim için Sakarya'daydılar
BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak ve yönetim kurulu üyelerinin, savunma sanayi yatırımları için Sakarya'da incelemelerde bulunduğu bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Sancak'ın yanı sıra BMC Yönetim Kurulu Üyesi Talip Öztürk, İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir, BMC Güç Yönetim Kurulu Üyesi Osman Dur'un, Karasu ilçesinde temaslarda bulunduğu belirtildi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yapılacak yatırımla ilgili şehir protokolünün bir araya gelerek toplantı yaptığını ve sunumların gerçekleştirildiğini belirterek, "İnşallah, Türkiye'nin en stratejik yatırımı şehrimizde hayat bulacak." değerlendirmesini yaptı. 

Yeni yatırımın sadece Sakarya için değil, Türkiye ve bölge için çok önemli olduğunu aktaran Toçoğlu'nun, şu ifadelerine yer verildi:

"Ülkemizin, silahlı kuvvetlerin her türlü ihtiyacına yüzde yüz yerli üretimle cevap verecek bir yatırım. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu stratejik yatırımın önemine her fırsatta değiniyor. İnşallah şehrimizin kuzeyi olan Karasu'da yerli ve milli bir yatırım yapılacak. Bu konuda biz de üzerimize düşeni yapacağız."

Açıklamada ayrıca, ilçedeki temaslarda Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve bürokratların da hazır bulunduğu kaydedildi. 
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 1428 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sakaryaspor, gelecek sezon nasıl başarılı olur?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER