Tavsiye Et
Bu siteyi dostlarınızın da görmesini istemez misiniz?
Gönderen
Gönderilen
Haberler › Sakarya

SAÜ Tıp Fakültesi'nde lazarle bel fıtığı tedavisi

 12/01/2014 11.24
SAÜ Tıp Fakültesi'nde lazarle bel fıtığı tedavisi
Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği öğretim üyesi Doç.Dr. Serbülent Gökhan Beyaz Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde lazerle bel fıtığı tedavi (Perkutan Lazer Diskektomi ve IDET) yöntemini uyguladıklarını belirtti.

Algoloji Kliniği olarak Kasım ayından itibaren hastalara hizmet vermeye başladıklarını belirten Dr. Beyaz, Sakarya’da daha önce yapılmayan lazer yöntemiyle bel fıtığı tedavisi uyguladıklarını ve bu hastalarda başarılı sonuçlara ulaştıklarını bildirdi. Ayrıca Dr. Beyaz “Tıbbi donanım olarak lazerle bel fıtığı tedavisi imkanlarına sahip olan hastanemizde ilaç ve fizik tedavi yöntemleriyle bel, boyun fıtığına bağlı ağrıları geçmeyen ve ameliyat endikasyonu olmayan hastalar MR ve fizik muayene ile fıtıklı bölgesi tespit edildikten sonra ameliyathane ortamında genel anestezi verilmeden lokal anestezi altında iğne ile fıtık bölgesine ulaşılarak lazer tedavisini uyguluyoruz. Kansız, ağrısız, dikişsiz olarak yapılan lazer tedavisi sonrasında hastanın hastanede yatmasına gerek yoktur. Operasyondan sonra hastalarımız bir saat içerisinde yürümeye başlamakta ve kontrolleri tamamlandıktan sonra aynı gün içerinde taburcu olmaktadırlar. Sonraki gün ise hastalar tamamen normal hayatlarına dönebilmektedirler. Üstelik yapılan tedavi giderleri de sosyal güvenlik kurumu tarafından karşılanmaktadır” dedi.
SAÜ Tıp Fakültesi'nde lazarle bel fıtığı tedavisi
YASAL UYARI
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayınlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

haklıdır hakkı
7 yıl önce
tebrik ederim hocam sizin gibi kabiliyetli hocalarımız olmasa vay bu insanların haline 1990 yıllarda bir arkadaşım fıtık ameliyatı esnasında sakatlanıp tekerlekli sandalyeye mahkum oldu ama şimdi bıçaksız yara açmadan yaptığınız ameliyatlar sayesinde insanlığa hizmet vermeniz taktir edilecek başarıdır