Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Sapancalı Kadınlar Afrika'da Su Kuyusu Açtırdı

HaberlerSakarya
17.20, 14/04/2018
Proweb Kaşe
Sapancalı Kadınlar Afrika'da Su Kuyusu Açtırdı
Sakarya'nın Sapanca ilçesinde kadınlar, düzenledikleri kermesin geliriyle Afrika'da su kuyusu açtırdı.

Sapanca ilçesi Yanık Mahallesi'nde ikamet eden Hilal Kocaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çad'a düzenledikleri gezide su ihtiyacı olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Burada suya hasret insanları gördüklerinde çok etkilendiklerini aktaran Kocaman, "Su kuyusu açtırma kararı aldık ve düzenlediğimiz kermeslerden elde etiğimiz gelirlerle 'Yanık Köyü İkram Su Kuyusu' adında bir su kuyusu açtırdık. İnsanlardaki o mutluluğu kelimelerle anlatmamız imkansız." dedi.

Kocaman, ramazan ayına kadar bölgede bir su kuyusu daha açtırmak istediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Sapanca kapalı pazar yeri yanında kurduğumuz standımızdan elde edeceğimiz gelirlerle Abeşe bölgesinde bir su kuyusu daha açtırmak istiyoruz. Fakat Abeşe başkente bin kilometre uzakta bir bölge. Bu bölgede kuyu açmak biraz daha maliyetli olduğundan daha çok desteğe ihtiyacımız var. Destek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz."
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 713 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce nüfusu bir milyonu bulan Sakaryanın en büyük sorunu nedir
 
  Oyla
SON GELİŞMELER