Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Sakarya'ya "Fuar" dopingi

HaberlerSakarya
21.15, 21/10/2018
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Sakarya'ya
Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, ilk kez düzenlenecek Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı ile kent ekonomisine canlılık geleceğini söyledi.

Sakarya Ticaret Borsası'nın himayesinde GL Platform tarafından Hendek Çok Amaçlı Fuar Alanı'nda düzenlenecek Sakarya 1. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı, 90 bin ziyaretçi ile 5 binin üzerinde alıcıyı ağırlayacak. Fuarda 160 marka ise ürünlerini sergileyecek. Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, arımsal ürünlerle bir çok ilden çok daha fazla katma değer sağladıklarına dikkat çekerek “Zorlaşan rekabet nedeniyle artık kaliteli mal/hizmet üretmek başarı için yeterli olmuyor. Üreticinin tüketici ile yakın temas kurarak ürettiğini tanıtabilmesi büyük önem arz ediyor. Bu noktada düzenleyeceğimiz fuar, teknolojiyi üretenler ile kullananlar arasında bir köprü vazifesi görecek” dedi.

“SAKARYA SAHİP ÇIKMALI”

Fuara bu açıdan herkesin sahip çıkması gerektiğini ifade eden Sarı, “İlkini bu sene gerçekleştireceğimiz fuarımızı sürdürülebilir kılmak için her kesimin fuarı sahiplenmesini bekliyoruz. Sahiplenelim ki bizimde herkes tarafından bilinen marka bir fuarımız olsun. Sakarya 1. Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarımız ilimizin sosyal ve kültürel gelişime, özellikle de ilimizin tanıtımı noktasında ciddi anlamda katkılar sağlayarak pazarlanma ve imaj oluşturmada önemli bir işlev üstlenecektir” diye konuştu.

“YAŞAM TOPRAKTA FİLİZLENİR”

Sarı ayrıca tarım Fuarı aracılığıyla tarıma uygun toprakların azaldığına da dikkat çekmek istediklerini belirterek “Biz Sakarya Ticaret Borsası olarak kendimizi tarım topraklarının heba edilmemesine adadık. Bu konuda değerli üniversite hocalarımız, paydaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ile çalışmalarımız devam ediyor. Bizler, tarımın ve toprağın sürdürülebilirliğinden yanayız. Gelin bu güzel toprakları torunlarımıza daha yaşanabilir dünyada yaşamaları için miras bırakalım. Mottomuz ‘Toprağın dosta ihtiyacı var, ona dostça davranalım’ olsun. Unutmayalım toprak yoksa hayat yok. Yaşam toprakta filizlenir” ifadelerini kullandı.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 406 defa incelenmiştir.

 
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce nüfusu bir milyonu bulan Sakaryanın en büyük sorunu nedir
 
  Oyla
SON GELİŞMELER