• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

Sakarya'da Mekke'nin Fethi kutlanacak

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi, Mekke’nin fethinin 1388. yıldönümünü geniş çaplı bir programla kutlamaya hazırlanıyor.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi Başkan Yardımcısı Muhammed Öztoplaoğlu, 31 Aralık Cumartesi günü saat 19:54'te Adapazarı Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak Mekke’nin Fethi Programı’na Sakaryalıları davet etti.

Her yıl gerçekleşen "Mekke'nin Fethi" programı bu senede geniş katılımla yapılması planlanıyor. Mekke’nin Fethi programı öncesi AGD Sakarya Şube Başkan Yardımcısı Muhammed Öztopaloğlu programla ilgili bilgiler vermek için basınla bir araya geldi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "31 Aralık Pazartesi gününü 1 Ocak Salı gününe bağlayan gece Mekke’nin Fethi’nin yıl dönümü olarak kutlanacaktır. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam Ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Anadolu Gençlik Derneği öncülüğünde geleneksel olarak düzenlenen fetih kutlamaları bu yıl da ülkemiz genelinde birçok il ve ilçe merkezinde yapılacak olan salon programları ile gerçekleşecektir.

Anadolu Gençlik Derneğimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da Mekke'nin Fethi programını Sakarya merkezinde Adapazarı Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda, Akyazı, Karasu ve Sapanca’da ise ilçe merkezlerinde icra edecektir. Fetih zalimlerin değil Allah’ın aynında olan izzet ve şerefle bütün insanlığı tanıştırma mücahedesidir. Fetih İslam’ın karşısına çıkanlarla en güzel bir şekilde ve hakkı herkesin anlayabileceği bir biçimde mücahede etmektir.

Bu mücahedenin yegane temsili de Hz.Peygamber ve onun çizdiği kutlu yoldur. Bu vesileyle aralık ayının 15’inde tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması gerçekleştirdik. Bu sene Sakarya genelinde 2981 liseli genç kardeşimiz yarışmamıza kaydolmuştur. 16 ilçemizde, 26 sınav merkezinde sınavımız gerçekleşmiştir. Siyer-i Nebi Yarışması’nda dereceye giren gençlerimize Mekke'nin Fethi programında hediyeleri takdim edilecektir.

Tertip edeceğimiz Mekke'nin Fethi programına yüreğinde Hz.Peygamber sevdası olan ve Mekke aşkı olan tüm Sakaryalıları davet ediyoruz" denildi.
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

Ayten Eroğlu
1 yıl önce
Mekke Vatan toprakları sınırları içinde de biz mi bilmiyoruz neyin kutlaması