Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Sakarya'da ezan geç okununca, iftarı da geç açtılar

HaberlerSakarya
18.41, 28/05/2018
Sakarya'da ezan geç okununca, iftarı da geç açtılar

Sakarya'da dün akşam iftar vakti ezanı bekleyen vatandaşlar, ezanın okunmaması nedeniyle iftarların gecikmeli açtı.

Şehir merkezinde dün akşam 20.27'de okunması gereken ezan, vakit dolmasına rağmen okunmadı. Bir süre ezanı bekleyen vatandaşlar ne olduğunu anlamaya çalıştı. Bazı vatandaşlar ezanı beklemeden vakit girdiği için yemeklerini yedi. İftar saatinden yaklaşık 4-5 dakika sonra bazı camilerde ezan okunmaya başladı.

SakaryaRehberim.com olarak ulaştığımız bilgilere göre, merkezi ezan sisteminde teknik bir arızadan dolayı ezanın okunmadığı belirtildi. Durumu anlayan cami imamları görevli oldukları camilerde ezanı, sistem değişikliği yaparak gecikmeli olarak kendileri okudu. Bazı camilerde ise ezan okunamadı.

Konuyla ilgili görüştüğümüz din görevlileri ise, "Ezanı beklemelerine gerek yok. Vakit girdiği andan itibaren iftarlarını açabilirler" dedi.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 7921 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  Merkezi ezan nimetleri. Bakalım daha neler ile karşılaşacağız. Sebep olanlar sağ olsun. Her mahallenin bir camisi ve müezzini yokmu. Şayet varsa ne iş yaparlar merak ederim. Çok yazık çok  
 
Şaban Asrak, 29/05/2018  
 


SON GELİŞMELER