• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

Sakarya'da ezan geç okununca, iftarı da geç açtılar

Sakarya'da dün akşam iftar vakti ezanı bekleyen vatandaşlar, ezanın okunmaması nedeniyle iftarların gecikmeli açtı.

Şehir merkezinde dün akşam 20.27'de okunması gereken ezan, vakit dolmasına rağmen okunmadı. Bir süre ezanı bekleyen vatandaşlar ne olduğunu anlamaya çalıştı. Bazı vatandaşlar ezanı beklemeden vakit girdiği için yemeklerini yedi. İftar saatinden yaklaşık 4-5 dakika sonra bazı camilerde ezan okunmaya başladı.

SakaryaRehberim.com olarak ulaştığımız bilgilere göre, merkezi ezan sisteminde teknik bir arızadan dolayı ezanın okunmadığı belirtildi. Durumu anlayan cami imamları görevli oldukları camilerde ezanı, sistem değişikliği yaparak gecikmeli olarak kendileri okudu. Bazı camilerde ise ezan okunamadı.

Konuyla ilgili görüştüğümüz din görevlileri ise, "Ezanı beklemelerine gerek yok. Vakit girdiği andan itibaren iftarlarını açabilirler" dedi.

Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

Şaban Asrak
1 yıl önce
Merkezi ezan nimetleri. Bakalım daha neler ile karşılaşacağız. Sebep olanlar sağ olsun. Her mahallenin bir camisi ve müezzini yokmu. Şayet varsa ne iş yaparlar merak ederim. Çok yazık çok