Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Sakarya'da 'Çocuk İstismarına Dur' demek için yürüdüler

HaberlerSakarya
15.43, 04/03/2018
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Sakarya'da 'Çocuk İstismarına Dur' demek için yürüdüler

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde STK'lar, halk ve avukatların katılımıyla 'Çocuk İstismarına Dur' demek için bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi, yapılması planlanan bir dizi eylem planı ile çocuk istismarının önüne geçebilmek ve adli yargılamanın sağlanmasına katkıda bulunmak için harekete geçti. Çocuklara yönelik cinsel istismar, kadına yönelik şiddet ve tecavüz olaylarının sıkça gündeme gelmesi üzerine harekete geçen baro; STK'lar, halk ve avukatların katılımıyla yaşanan olayların önüne geçebilmek için bir yürüyüş düzenledi. Adapazarı ilçesi Yeni Camii önünde toplanan katılımcılar, çocuklara ve kadınlara yönelik cinsel istismarı ve şiddeti kınamak için yürüdü.

Ellerinde çocuk istismarı ile ilgili döviz ve pankartlar bulunan katılımcılar, Atatürk Bulvarı üzerinden sloganlar eşliğinde AKM önüne kadar yürüyüş yaptı. Devam eden yürüyüşe yoldan geçen bazı vatandaşlarda alkış ile destek verdi. Yürüyüş sonrasında çocuk istismarının önüne geçebilmek için AKM önünde imza kampanyası başlatıldı.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 1045 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce nüfusu bir milyonu bulan Sakaryanın en büyük sorunu nedir
 
  Oyla
SON GELİŞMELER