Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Sakarya tek yürek oldu

HaberlerTürkiye ve Dünya
01.07, 16/07/2019
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Sakarya tek yürek oldu
15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.yıl dönümünde binlerce vatandaş Demokrasi Meydanı’nda bir araya geldi. 
 
FETÖ'nün sinsice devletin tüm kılcal damarlarına sızarak devletin silahlarını millete doğrulttuğu, demokratik yönetimi rafa kaldırmayı hedeflediği darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçti.
Hain girişimin yıldönümünde binlerce kişi Sakarya'da Demokrasi Meydanı’nda buluştu. Programa Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İlçe Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekre Yüce, programda yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'un millet destanının yazıldığı gece olduğunu vurgulayarak, "Biz bu milletin ferdi olmaktan gurur duyuyoruz. Bu millet cesurdur, bu millet kahramandır. Annesiyle eşiyle çocuklarıyla helalleşip tanklara göğüs gerenleri unutmayacağız. FETÖ’yü destekleyenleri, o hainleri de unutmayacağız. Türkiye o gece mazlum coğrafyanın umut kalesiydi. Dillerinde dualarla o geceyi birlikte yaşadılar. Hamd olsun milletimiz hainlere ve darbecilere fırsat vermedi. Bundan sonra da vermeyecektir. Her 15 Temmuz’un yıldönümü bizlere şehitlerimizi hatırlatır. Bizi hüzünlendirir. Ama bu hüzün bizi frenlemez. Vatan ve bayrak aşkımızı frenlemez.15 temmuzu unutturmamak tarihimize karşı da büyük bir sorumluluktur. Bizler birliğimizi güçlendireceğiz. Kardeşlik bağımızı sıklaştıracağız" dedi.
 
AK Parti Sakarya İl Başanı Yunus Tever de bugün büyük bir hüznü ve büyük bir gururu bir arada yaşadığını kaydederek "Bir yandan daha ömrünün baharında gençlerimizi toprağa vermenin hüznünü yaşarken, bir yandan FETÖ’nün hain planlarını yıkmanın gururunu yaşıyoruz. Hiçbir zafer altın tepside sunulmaz. O gece bu milletin evlatlarına tankı, topu, tüfeğiyle bu milleti vuracak kadar aşağılık olan FETÖ’ye karşı direnişimizde,iman cesaretiyle bu kahpe girişimi hep birlikte bertaraf ettik. Bir daha böyle bir girişime tenezzül edeklere neler yapabileceğimizi gösterdik. Darbeye darbe yapan bu milletin evladı olmaktan gurur duyuyorum. Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

 
.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 1130 defa incelenmiştir.

 
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER