Tavsiye Et
Bu siteyi dostlarınızın da görmesini istemez misiniz?
Gönderen
Gönderilen
Haberler › Sakarya

SAİTEM Teknofest'te Fark Yarattı

 14/09/2021 17.33
SAİTEM Teknofest'te Fark Yarattı

Bilişim Vadisi'nde dün gerçekleştirilen teknik kontrollerin ardından gerçekleştirilen yarışmada, "Özgün Araç" kategorisindeki ekipler mücadele ediyor.

Toplam 19 ekibin yarıştığı kategoride araçların, parkur üzerinde doğru rota oluşturma, durakta ve ışıkta bekleme, tabela tanıma, park etme gibi görevleri 20 dakikada eksiksiz tamamlaması gerekiyor.

2020 ŞAMPİYON EVRİM-3 BU YIL DA İDDİALI

Sakarya Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğu (SİATEM) adına yarışan "Evrim-3 isimli" otonom araç, parkuru 5 dakika 22 saniyede tüm görevleri yerine getirerek tamamladı.

Evrim-3'ün parkurdan çıkıp doğru yere park etmesiyle birlikte SAİTEM ekibi, sevinç yaşadı.

SAİTEM Takım Kaptanı Belemir Çapraz, 2019'dan bu yana Teknofest'in robotaksi kategorisindeki yarışlarına katıldıklarını belirterek, geçen yıl düzenlenen yarışlarda birinci olduklarını hatırlattı. 

Birinciliği bu yıl devam ettirme iddiasında olduklarını dile getiren Çapraz, "Şu ana kadar yarışan araçlar içerisinde parkuru doğru rotayla tamamlayabilen ve tüm görevleri yapabilen tek ekip olduk. 5 dakika 22 saniyede tüm parkuru bitirdik ve tüm görevleri tamamladık. Her türlü durak, ışık, tabela tanıma, doğru rota oluşturma ve park görevlerini gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.

Çapraz, özellikle üniversitelerin desteği ve TEKNOFEST'in böyle bir platform sunmasıyla bu teknolojileri geliştirmek için motive olduklarını ve çok fazla imkan bulabildiklerini söyledi. Çapraz, TEKNOFEST yetkililerine teşekkür etti.

YASAL UYARI
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayınlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun