Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Şair Orhan Veli Kanık'ı Anma Programı Düzenlenecek

HaberlerSakarya
19.30, 13/11/2017
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Şair Orhan Veli Kanık'ı Anma Programı Düzenlenecek
Sapanca Sanat,Tarih,Kültür ve Turizm Derneği(Saküt), Türk Şiiri’nde tüm kalıpları kırmaya yönelik geliştirilen Garip Akımı’nın üç şairinden biri olan Orhan Veli Kanık’ı, 14 Kasım 2017 Salı günü, saat 20.00’de, Rüstempaşa Mahallesi Kumbaz Caddesi Kumbaz Çay Bahçesi’nde düzenlenecek bir programla anacak.

Şair arkadaşları ve şiirimizin diğer cevherleri Melih Cevdet Anday ve Oktay Rifat Horozcu ile birlikte Garip Akımı’nı oluşturan Kanık, şiirde her türlü süsten uzak kalınması ve sade bir şiirin toplumla buluşmasına öncülük etmek gerektiğini vurgulamıştı. Anday ve Horozcu ile birlikte Garip’in tek yapraklık dergisi olan ‘’Yaprak Dergisi’’ni çıkararak Türk Şiiri’nde kalıpları kıran Garip Akımı, o yıllarda şiiri dünyasında büyük bir verimin temsilcisi olmuştu.

Orhan Veli Kanık Anma Gecesi’ne tüm şiir meraklılarını davet eden Saküt Başkanı Cemal Karaağaç, Şair Anma Geceleri’nin ilgi görmeye başladığını ve anma gecelerine katılanların da gerek şiir seslendirerek gerekse anma gecesi yapılan şairlerin şiir anlayışları üzerine paylaşımlarda bulunabileceklerini belirtti.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 759 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sakaryaspor, gelecek sezon nasıl başarılı olur?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER