Tavsiye Et
Bu siteyi dostlarınızın da görmesini istemez misiniz?
Gönderen
Gönderilen
Haberler › Sakarya

Pamukova Hastanesi Hizmete Giriyor

 13/10/2021 14.04
Pamukova Hastanesi Hizmete Giriyor

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından 2017 yılında deprem hasarı bulunan  Pamukova Devlet Hastanesi'nin yıkımına karar verilmiş ve hastane prefabrike binalara taşınarak yıkılmıştı.

Şubat 2018'de temeli atılan inşaat, bir yıl içinde bitmesi gerekirken, Kasım 2019'da müteahhit firma çalışmaları yarım bırakarak gitmesi sonucu tamamlanamamıştır. Bu olayın üzerine ihale tekrar yapılmış ve yapımına devam edilmiştir.

Pamukova Devlet Hastanesi'nin geçici kabulü yapıldı ve bu ay sonuna kadar hizmete girmesi beklenmekte.

25 YATAK VE 5 YATAKLI DİYALİZ KAPASİTESİ

Ekim ayı sonuna kadar hizmete gireceği açıklanan yeni İlçe Devlet Hastanesi'nin, 25 yatak kapasitesi ve 5 yataklı Diyaliz Ünitesi'nin de hizmet vereceği belirtildi. Yakın bir süre önce geçici kabulü yapılan ve inşaat atıklarının temizlenmesi üzere bir firma ile anlaşılan yeni hastanede temizlik çalışmaları devam etmekte.

YASAL UYARI
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.

İlgili alt sektörler

İlgili sınıflandırmalar

YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayınlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun