• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerTürkiye ve Dünya

Otobüs firmalarına yeni düzenleme

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nde yaptığımız düzenleme ile 'kara yoluyla yolcu terminal işletmecileri' için yüzde 50 indirimli tavan ücret tarifesini uygulamaya koyduk" dedi.
 
Korona virüs tedbirleri sonrasında otobüs terminallerinde merdiven altı firmaların fahiş fiyatlarla yolcu taşımasına ve vatandaşların otobüslerin dolmasını beklemesi nedeniyle günlerce terminallerde sabahlamalarına bakanlık el koydu.
 
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu. "Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nde yaptığımız düzenleme ile 'kara yoluyla yolcu terminal işletmecileri' için yüzde 50 indirimli tavan ücret tarifesini uygulamaya koyduk" dedi.
 
Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar;
 
- "Firmalara, taşıyacakları yolcuları başka firmalara 3 ay aktarabilme imkanı sağladık. Böylece vatandaşlarımızın 'Otobüs dolsun' diye terminallerde beklemek durumunda kalmasının önüne geçeceğiz"
 
- "Kara yoluyla yurt içi tarifeli yolcu taşımacılığı faaliyetlerine ilişkin taban ve tavan ücret tarifesini de belirleyerek vatandaşlarımıza fahiş fiyatlar uygulanmasına son verdik"
 
- "UBAK İzin Belgesi kullanan uluslararası taşıma yapan firmaların ceza puanlarını 30 Haziran'a erteledik”

Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

Tarık
2 ay önce
400'e, 800'e nasıl bilet olabiliyor? Gidin şikayet edin, hakkınızı arayın. İlk defa duyuyorum böyle bir şeyi de.
Abbas ergin
3 ay önce
Taban fiyat diyorsunuz da kişi başina bizden 400 tl aldilar Ayriyeten izin belgesi diye bir kağat ayarlıyorla ve ordanda 100 tl alıyorlar ve bu ediyor 500 tl Ve biz gurbetçiler gün lük 80 veya 90 tl çalışıyoruz Hani biz birbirimize yetrdik bu günlerde Otobus firmaları yolcuları soyuyorlar kimsede bir şey yapmıyor...
Halis Sökmen
3 ay önce
Sayın bakanlarımız her kimse ilgileniyorsa ben şu an Aydın Söke deyim burada bilet vize 800 liradan ayarlıyorlar özel 8 kişi araçlarla oyalıyorlar seç firmaları Son Durak Ağrı diye bizi 800 TL anlaşıyorlar şu an bu durumda Biz çok mağduruz lütfen sesimizi duyurun bir bilet 800 lira olur mu bu kadar fırsatçılık olur mu