Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Öğrencilerin en sevdiği şehirler belli oldu!

HaberlerTürkiye ve Dünya
20.38, 22/07/2019
Proweb Kaşe
Öğrencilerin en sevdiği şehirler belli oldu!
Türkiye Üniversite Öğrenci Memnuniyeti Araştırması’nın bir parçası olan “Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri” araştırmasında Sakarya bu yıl 4 basamak düşerek 38 sırada yer aldı. 

Araştırmaya Türkiye’nin 81 ilinde 123 devlet ve 65 vakıf olmak üzere 188 üniversiteden toplam 35 bin 715 öğrenci katıldı.

İKİ ANKET YAYINLANDI

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından yaptırılan Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri ve Türkiye Üniversite Öğrenci Memnuniyeti Araştırması (TÜMA) 2019 yılı sonuçları açıklandı. 81 ildeki 123 devlet ve 65 vakıf olmak üzere 188 üniversitede öğrenim gören 35 bin 715 öğrenci ile yapılan araştırma ilimizde Sakarya Üniversitesi ve Uygulamalı Bilimler Üniversitelerinden gerçekleştirildi.

ŞEHİR GERİYE DÜŞTÜ

Geçen yıl 70 puanla 34’üncü sırada yer alan Sakarya bu yıl 38’inciliğe düştü. Öğrencilerin sosyalleşme mekanları ve halkın kendilerine olan bakış açısından duydukları rahatsızlığı ankette belirttikleri öğrenildi. TÜMA anketine göre ise Sakarya’dan memnun olmayan üniversitelilerin SAÜ’den memnuniyetinin artmış olduğu açıklandı. Sakarya Üniversitesi bu yıl 188 üniversite arasında 75’inci sıraya yükseldi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 1325 defa incelenmiştir.

 
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER