Tavsiye Et
Bu siteyi dostlarınızın da görmesini istemez misiniz?
Gönderen
Gönderilen
Haberler › Sakarya

O ilçede 3 okulda 5 sınıf karantinada

 14/09/2021 10.04
O ilçede 3 okulda 5 sınıf karantinada

Adapazarı, Karasu ve Hendek'in ardından Akyazı'daki 3 okuldan daha karantina haberi geldi. İlçede 3 okulda öğrencilerden bazılarının korona virüs testinin pozitif çıkması ile birlikte 5 sınıf karantinaya alındı.

Okulların açılmasıyla birlikte karantina haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Son olarak Akyazı'da 3 okulda bazı öğrencilerin koronavirüs testlerinin pozitif çıkması ile birlikte bulundukları sınıflar karantinaya alındı.

Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi'nde 3 sınıf, Şehit Ahmet Çondul Ortaokulu'nda 1 sınıf ve Akyazı Şehit Yüzbaşı Halil Ibrahim Sert Anadolu Lisesi'nde bir sınıf karantinaya alındı.

Evlerinde izole edilen öğrenciler 14 gün boyunca uzaktan eğitim alacaklar.

Adapazarı Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi’nde eğitim gören 10’uncu sınıf öğrencilerinden bazılarının korona virüs testinin pozitif çıkması ile birlikte 3 sınıf karantina altına alınmıştı.

Yine Karasu ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu'nda 2 öğrencide virüse rastlanılmış ve bu 2 öğrencinin sınıfında bulunan diğer öğrencilerde temaslı olduğu için karantinaya alınmıştı.

Hendek Orhangazi Lisesi'nde de bir sınıfta iki öğrencinin koronavirüs belirtileri göstermesi üzerine PCR testi uygulandı. Öğrencilerin pozitif çıkması sonucu sınıfta bulunan 32 öğrenci karantinaya alınmıştı.

 

YASAL UYARI
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.

İlgili sektörler

İlgili alt sektörler

YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayınlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun