Nisan Tur
Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Mudurnu Çayı can çekişiyor

HaberlerTürkiye ve Dünya
10.20, 07/10/2019
Proweb Kaşe
Mudurnu Çayı can çekişiyor
Akyazı sınırlarından geçen Mudurnu Çayı'nın rengi atık nedeniyle bir kez daha siyaha döndü.

Son aylarda boşaltılan kimyasal atıklar nedeniyle rengi kararan Mudurnu deresinde bugün de benzer kirlilik yaşandı. Sakarya Nehrini besleyen önemli su kaynaklarının başında gelen Mudurnu Çayı, bir kez daha katliamcıların hedefinde. 
 
Hafta sonu veya mesai bitimlerinde Mudurnu Çayı'na yeniden atık döküldü. Suyun rengi atık nedeniyle siyaha döndü. Kirliliğe şahit  olan vatandaşlar; "Bir zamanlar yüzülen yer şimdi içler acısı hale geldi.  Çevreyi katledenlere ağır cezalar verilsin." diyerek tepkilerini gösterdiler.
 
Ne yazık ki haberlere çokça konu olan bu soruna çözüm üretilemiyor. Atık şikayeti üzerine harekete geçen yetkililer pazartesi mesai saatlerinde sudan numune alınca su numuneler sürekli temiz çıkıyor.  Vatandaşlar, sudan numunenin atık bırakılma esnasında alınması halinde gerçek değerlerin görüleceği bilgisi veriyor.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 530 defa incelenmiştir.

 
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER