Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Kurban atığı uyarısı

HaberlerTürkiye ve Dünya
13.22, 10/08/2019
Proweb Kaşe
Kurban atığı uyarısı
Kurban atıklarının kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarına bırakılmaması için SASKİ'den uyarı yapıldı.
 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından kesilen kurbanlıkların atıklarının kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarına bırakılmaması için uyarıda bulundu. 

SASKİ'den yapılan yazılı açıklamada, “Kurban Bayramı’nda kesilen kurbanlıklardan kalan atıklar kesinlikle kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarına bırakılmamalıdır. Kanalizasyon şebekelerine atılan atıklar, hatlarda zaman zaman tıkanmalara ve arıtma sistemlerinin zarar görmesine neden olmaktadır. Aynı şekilde atıklar nedeniyle yağmursuyu hatlarında da tıkanıklıklar oluşmakta ve su tahliyesi zorlaşmaktadır. Bu sebepler dolayısıyla kurban atıkları ilçe belediyeleri tarafından belirlenen kesim yerlerindeki atık toplama alanlarına ulaştırılmalıdır” denildi. SASKİ’nin bayram süresince nöbetçi birimleriyle vatandaşların hizmetinde olacağı, kuruma ALO 185 üzerinden 24 saat süresince ulaşılabileceği ifade edildi. 

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 400 defa incelenmiştir.

 
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER