Liva Reklam
Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Kocaali'de "Çocuk İşçiliğine Son" projesi

HaberlerSakarya
14.14, 09/08/2018
Kocaali'de
Kocaali Kaymakamlığı ve Genç Hayat Vakfınca "Çocuk İşçiliğine Son" projesi düzenlendi.

Doğu illerinden ilçeye fındık toplamaya gelen işçilerin çocuklarına proje kapsamında eğitim ve sosyal alanda destek veriliyor.

Çocuklarla Poyrazlar Göl Evi'ndeki piknikte bir araya gelen Kaymakam Alper Balcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, mevsimlik işçileri ve çocuklarını misafir olarak gördüklerini ve onlara yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Gümüşoluk Mahallesi okulunda eğitim alan 24 çocuğu pikniğe getirdiklerini belirten Balcı, "Kocaali’de uygulanan yaz okulu programıyla çocukların akademik açıdan güçlenmeleri, yürütülen spor ve sanat aktiviteleri ile kişisel ve sosyal becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Gönüllü üniversiteli öğrencilerin eğitimiyle başlayan yaz okulunda; çocukların yaş gruplarına ve ihtiyaçlarına göre Genç Hayat Vakfı ve Kaymakamlığımız ile ortak hazırlanan özgün eğitim içerikleri uygulanmaktadır. Çocukların hem eğlendiği hem de öğrendiği bu programda, ana ve ara öğünler şeklinde beslenme de olmaktadır." diye konuştu.

Çocuklar piknikte şarkılar söyledi, top oynadı, lunaparkta eğlenip gezi trenine bindi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
Bu haber 705 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER