Liva Reklam
Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Kimliğini kaybetti ve hayatı değişti

HaberlerSakarya
20.14, 02/05/2018
Kimliğini kaybetti ve hayatı değişti
Bursa ilinde Nüfus cüzdanını kaybeden Ali Peker, dolandırıcılar tarafından adına senetler düzenlenerek borçlandırıldı. Sakarya Akyazılı Ali Peker adına düzenlenen senetler sebebiyle önce Bursa 13. İcra Müdürlüğü tarafından icra takibi başlatıldı. Hakkında Türkiye’nin çeşitli illerinden 25 den fazla dosyada yaklaşık 20 Milyon TL borç çıkartıldığı ifade edilen Peker’in iş ve sosyal hayatı alt üst oldu.

İşte film gibi olayın detayları...

Aslen Karadenizli olan Sakarya Akyazılı iş adamı Ali Peker'in 2009 yılında kaybettiği nüfus cüzdanı bir çetenin eline geçti ve  adına 20 milyon TL kredi çekilip büyük bir şirket kuruldu. Bunlar yaşanırken hiç haberi olmadı. Bir gün kapısı emniyet ve hukuk görevlileri tarafından çalındı ve kabus dolu 5 yıl başladı.

Ailesi, eşi, dostu kendisinden uzaklaştı. Sokaklarda bile kaldığını ifade eden iş adamı savaşmaktan vazgeçmedi.

Rusya'da iş hayatını sürdüren Ali Peker, yaşadığı büyük sıkıntılara rağmen hayata küsmeyerek mücadelesini sürdürdü. 

Tüm davalardan temizlenen ve yaşadığı sıkıntıyı geride bırakan Peker, tazminat davalarını da kazandı. Rusya ve Türkiye'de inşaat sektöründe hayatını idame ettiren Peker, "Hayat yeniden başlıyor. Kimse hayata küsmesin mücadele versin. Ben hukuk savaşını kazandım ve benzer sıkıntılar yaşayan tüm vatandaşlarımızın da haklarını sonuna kadar haklarını aramalarını tavsiye ediyorum. Türkiye bir hukuk ülkesi olduğunu yaşadığım bu süreçte gördüm. Herkes hukuk ve demokrasiye sahip çıksın ve güvensin" mesajında bulundu.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 3323 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  Hakkımda yorum yapanlar elinde bir delilin varsa bunu bana ispat etmeniz lazım ispat edemeyenlerin hakkında suç duyurusunda bulunacağım saygılarımı sunuyorum herkese  
 
Ali Peker, 07/05/2018  
 

  Yaw bizim cinci dolandırıcı ali peker Rusya da iş adamımıymış. Bak bu hakketen komikti  
 
Wıyy, 06/05/2018  
 

  Akyazı da fabrika işçisi mi ?

Rusya da iş adamımi

 
 
Zeynel Debrali, 04/05/2018  
 

  Ali Peker
Rusya
İş adamı
İnşaat

Harbiden iyi troll haber olmuş. ?
 
 
Kadir, 03/05/2018  
 


SON GELİŞMELER