• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

"Katlı Pazar için destek sunmaya hazırız"

SESOB’a bağlı Seyyar Giyim Eşya Satıcıları Esnaf Odasının üyeleriyle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Katlı Pazar’da yapılacak bir proje için Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Her zaman ifade ediyorum: Esnafımızın hangi alanda olursa olsun Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyemiz ile ilgili olan sorunlarını çözeriz. Yeter ki bu sorunların çözüm noktası biz olalım” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SESOB’a bağlı Seyyar Giyim Eşya Satıcıları Esnaf Odasının üyeleriyle bir araya geldi. Şehri Mahal’de gerçekleştirilen programda Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Seyyar Giyim Eşya Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe, oda başkanları, esnaflar ve çok sayıda katılımcı yer aldı.

Taleplerimizi ilettik

Programın açılış konuşmasını yapan Seyyar Giyim Eşya Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe, “Her zaman bizlerin yanında olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Bizde daima sizin yanınızda olduğumuzu bildirmek isteriz. Toplantı vesilesiyle bazı talep ve sorunlarımızı da sizlere iletmiş olduk. Bunların çözüme kavuşturulacağından şüphemiz yok. Gelişen Dünya şartlarında kendimizi yenilemek ve Dünya düzenine ayak uydurmak en büyük temennimiz. Bu noktada da devletimizin, belediyelerimizin ve sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bizde birlik beraberliğimiz ile sizlerin destekçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Biz sizlerden güç alıyoruz

SESOB Başkanı Hasan Alişan, “İşte esnaf kardeşlerim burada. Hiç kimseden şikayetçi olmayan, başını daima dik tutan ve sadece kendi hakkını arayan bu camiaya hizmet etmekten gurur duyuyorum. Esnaf arkadaşlarımız bizlerin yanında olduğu sürece bizde sizleri en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Biz sizden güç alıyoruz. Bu gücüde sizlerin faydası için kullanmaya gayret gösteriyoruz. Bu vesileyle toplantımıza katılan tüm esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Katlı Pazar için destek sunmaya hazırız


Başkan Zeki Toçoğlu, “Esnaflarımızla iyi bir diyalog halindeyiz. Belediyelerin yetkisi dahilinde olan konuları istişare edip, çözüme kavuşturuyoruz. Bugüne kadar da hep birlikte iyi bir mesafe katettik. Katlı Pazar’da yapılacak bir proje için de Büyükşehir olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Her zaman ifade ediyorum: Esnafımızın hangi alanda olursa olsun Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyemiz ile ilgili olan sorunlarını çözmeye hazırız. Yeter ki bu sorunların çözüm noktası biz olalım” dedi.

İstikrar hizmetleri hızlandırıyor

“Önümüzde çok ciddi bir süreç var. Ben Cumhurbaşkanlığı Sistemini belediye başkanlıklarına benzetiyorum. Seçtiğimiz isim hemen işinin başına geçiyor. Meclis seçiliyor. Meclis, belediyelerin denetim, bütçe gibi işlerini takip ediyor. Cumhurbaşkanı seçilen isim hemen çalışmaya başlayacak. Zaman kaybetmek yok. İşler hızlanacak. Sizlerinde bildiği gibi tek başına iktidar olmazsa ülkede isikrar olmuyor. Bunun yanında hizmetlerde aksıyor.”

Mesele yetki meselesi değil

“Ülke olarak hep tek başına iktidar dönemlerinde hizmet almışız. İstikrarlı olabilmek için de koalisyon pazarlıklarının önünü kapamamız lazım. Bugün yetki meselesi tartışılıyor. Cumhurbaşkanımız da olan

yetki kimde var? Mesele yetki meselesi değil. Önemli olan yetkinin hızlı bir şekilde kullanılmasıdır. Türkiye’yi öyle bir sisteme oturtalım ki bir daha koalisyon pazarlıkları olmasın. Hizmetlerimiz bürokrasiye takılmadan vatandaşlarımızla buluşsun. İnşallah ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için yeni sistem ülkemize sınıf atlatacaktır. Bu vesileyle toplantımıza iştirak eden siz değerli katılımcılara şükranlarımı sunuyorum. Allah hayırlı kazançlar nasip etsin.”
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

zgr
3 yıl önce
Yıkın artık şurayı be
misafir
3 yıl önce
yani şehrin göbeğinde bu denli eski bir yapı yakışmıyor daha modern daha estetik ve kullanışlı alışveriş bölgesi oluşturulabilir