Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Katar, 100 adet Altay tankı siparişi verdi

HaberlerTürkiye ve Dünya
21.13, 12/03/2019
Katar, 100 adet Altay tankı siparişi verdi
Yerli üretim olan Altay tankından almak için Katar'la imzalar atıldı. Buna göre Katar, Türkiye'den 100 adet Altay tankı alacak. Türkiye'nin yerli ve milli savunma sanayisi hamlesi, meyvelerini de veriyor. Güvenlik güçlerinin ihtiyaçları yurt içindeki kaynaklardan karşılanırken, ihracat da her geçen gün artıyor.
 
100 TANK İÇİN İMZALAR ATILDI

Türkiye'nin askeri birliğinin de bulunduğu Katar, Altay tankı için sipariş verdi. Katar ile Türkiye arasında, 100 adet Altay tankı alımı için imzalar atıldı. Yapılan anlaşmaya göre Katar'a, ilk etapta 40 adet tank teslim edilecek. Türkiye'nin özgün tasarım ürünü üçüncü nesil ana muharebe tankı Altay, BMC tarafından Sakarya'da üretilecek. 

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 1211 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER