Liva Reklam
Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

"Kargonuz var" dolandırıcılığına dikkat!

HaberlerSakarya
14.36, 26/12/2018
Telefon ile yapılan dolandırıcılık türlerine bir yenisi daha eklendi.

Vatandaşları “Kargonuz var, evde misiniz?” diye arayan dolandırıcılar “Evde yokuz” cevabını alınca boş olan eve gidip hırsızlık yapıyor. Dahası, dolandırıcıların numarasına geri dönüş yapanlar bir müzik ile karşılaşıyor. Bu aramanın faturası ise çok ağır oluyor.

Konuyla ilgili başına aynı olay gelen ve çektiği ses kaydıyla uyarılarda bulunan bir vatandaş şu açıklamaları yaptı:

"Yeni bir dolandırıcılık girişimi başladı. Geçenlerde beni aradılar, bugün de eşimi aramışlar. Hatta yakın bir arkadaşımın eşini arayıp bu sefer dolandırmışlar. Sizi birisi arıyor, "beyfendi şu an kapınızın önündeyim ya da hanımefendi şu an kapınızın önündeyim. Kuryeniz var, evde yoksunuz. Kuryeyi nereye teslim edeyim?' derken telefon kapanıyor. Daha sonra siz bu numaraya geri dönüş yaptığınızda, 'Kuryelerimizi bu numaralardan arayamazsınız' diye telesekreter çıkıyor. Sonra telefona bir mesaj geliyor. Bu numarayı aradığımızda 7 saniyede faturamıza 25 lira ücret yansıyor. Yaklaşık 2-3 dakika beklettikten sonra telefonu kapatıyorlar. Artık gelen faturayı siz düşünün. Dikkat edilmesi gerekiyor. Bu ara bu dolandırıcılık yöntemi çok arttı. Allah ıslah etsin"

Çekilen bu ses kaydı Sakarya'da ve birçok ilde telefonlar aracılığıyla yayıldı.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 4153 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER