Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Karadenizli sanatçılar Sakarya’yı coşturdu

HaberlerSakarya
22.26, 15/08/2018
Karadenizli sanatçılar Sakarya’yı coşturdu
Kont lakaplı ünlü Karadeniz sarkıcısı Adnan Yılmaz’ın sanatçı organizasyonuyla hafta sonu Hendek’in Yeşilyurt Mahallesi’nde düzenlenen ve bu yıl 16. gerçekleşen Bahar Şenliği’ne Karadeniz’in ünlü sanatçıları, Sakaryalı ve yurtdışından gelen gurbetçi hayranlarıyla buluşturdu.

Horon ve muhabbetle geçen muhteşem bir, 3 gün

Aslen Trabzon Maçkalı olan çocukluğu Hendek Soğuksu ’da geçen Karadeniz Müzik Market’te birçok ünlü Karadeniz sanatçısının albümlerini yapan Kont lakaplı ünlü Karadeniz sarkıcısı Adnan Yılmaz’ın sanatçı organizasyonuyla, Tertip Komitesi Başkanı Yusuf Şahin, Yönetim Kurulu Halit Bektaş, Ali Yaşar Bıçkıcı ve İsmail Kurtul tarafından organize edilen Yeşilyurt Geleneksel 16. Bahar Şenliği, hafta sonu Karadeniz’in ünlü isimlerinin katılımı ile gerçekleştirdi. 3 gün süren programda; Hülya Polat, Sinan Yılmaz, Bizim Gönül, Hayri Yaşar Karagülle, Mehmet Akyıldız, Yılmaz Kasapoğlu, Zekeriya Tuz, Zeynep Birinci, Adnan Yılmaz ile Erkan Yeşilyurt, Yasin Kılıç, Oflu Kadir, Yıldıray Kılıç, Şenol Özkurt, Ahmet Atmaca, Ebru Kasapoğlu, Gamze Şen, Gülbeyaz Demir ve Mustafa Dilber sahne aldı. Sevilen şarkılarını, alana dolduran yüzlerce vatandaşa seslendiren sanatçılar, onlara güzel bir hafta sonu yaşattı. Hareketli müziklerle kendilerini horona bırakan vatandaşlar, adete izdihm yaşadı. Alkolün içilmediği, silahın atılmadığı, yiyecek ve giyim standların açıldığı, hayranlarının sanatçılarla fotoğraf çekildiği, yöresel kıyafetlerin giyindiği, çadır muhabbetlerinin yapıldığı, sohbetlerin bol olduğu program adeta yayla havası geçerken, Sakarya Karadeniz’i aratmadı.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 6850 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER