Tavsiye Et
Bu siteyi dostlarınızın da görmesini istemez misiniz?
Gönderen
Gönderilen
Haberler › Sakarya

Kampçılar 14 saatte donmak üzereyken kurtarıldılar

 18/01/2021 20.47
Kampçılar 14 saatte donmak üzereyken kurtarıldılar

İstanbul'dan kamp için geldikleri Akyazı Acelle Yaylası'ndan Yanık Yaylası'na geçerken kar ve tipiye yakalanan kampçılar donmak üzereyken kurtarıldı.

İstanbul'da yaşayan 8 kişilik grup iki arazi aracıyla kamp için Akyazı Acelle Yaylası'na geldi. Ormanlık alanda kamp kuran grup, kara yakalanınca araçlarıyla Acelle Yaylası'ndan Yanık Yaylası'na geçmek üzere yola çıktı.

Ancak araçlardan biri kara saplandı. Aracın kurtaramayan gruptakilerden bazıları diğer araçla Acelle Yaylası'na ulaşarak beden eğitimi öğretmeni Faik Dursun Öztürk'ten yardım istedi.

Yayla evinde kalan Öztürk, kara saplanan aracı kurtarmak için kendi araçlarıyla yola çıktı. Bu arada yardıma giden diğer araçtakiler kara saplanan aracın anahtarını yanlarına alınca aracı çalıştıramayan arkadaşları donma tehlikesi geçirdi.

Saatler süren zorlu mücadelenin ardından Öztürk ve beraberindekiler, kara saplanan aracın yanına ulaşmayı başardı.

Kasa saplanan araçta donma tehlikesi yaşayanlar, diğer araçlara alınarak ısınmaları sağlandı.  Yaklaşık 14 saat süren mücadeleler sonucunda kampçılar ve yardıma gelenler, Acelle Yaylası'na ulaştı.  Ardından ilçe merkezine indi.

Kampçılara yardım eden Faik Dursun Öztürk; "Kamp için gelmişler. Ancak kar ve tipiye yakalanmışlar. Bu kadar kar yağacağını düşünmemişler. İki saat içinde 20 santim kar yağdı. Yola çıkınca araçlardan biri kara saplanmış. Diğer araçla yaylaya gelmeyi başarmışlar. Doğa sporları yapıyorum. Hafta sonları yaylada kalıyoruz. Yardım isteyince 2-3 araçla yola çıktık. Yolda lastiğimiz patladı. Onu değiştirdik. Yardıma gelenler diğer aracın anahtarını yanlarına alınca arkadaşları donma tehlikesi geçirmiş. 14 saat süren canla başla mücadelenin sonucunda araçlarını ve kendilerini kurtarıp İstanbula yolcu ettik" dedi.

YASAL UYARI
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayınlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

Talha avcı
1 ay önce
Kimisi evde ısınmak için yakacak bulamaz kimiside jipiyle hava atacam diye neyse allah akıl fikir versin