Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

İkinci fabrikayı Sakarya'da açıyor, 300 işçi alacak

HaberlerTürkiye ve Dünya
12.44, 20/05/2019
İkinci fabrikayı Sakarya'da açıyor, 300 işçi alacak
Türk tedarik sanayi şirketi Ecoplas, ikinci fabrikasını Sakarya'da hizmete açmaya hazırlanıyor.
 
Otomotiv üreticilerine yönelik iç ve dış giydirme parçaları, hava üfleçleri, orta konsol ve boyalı parçalar üreten Ecoplas, Kocaeli'nden sonra ikinci fabrikasını Sakarya'da devreye almaya hazırlanıyor. Yeni fabrikasında dünyanın önde gelen otomotiv markaları için parça üreterek Türkiye'nin ihracatına katkıda bulunmayı sürdürecek olan Ecoplas, ilk etapta 300 kişiye istihdam sağlayacak. Üretim tesisi yaklaşık 50 milyon TL yatırımla, 16 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulacak.
 
Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı, "Türkiye otomotiv sanayisinin gelişimine ve ihracat hacmine katkı yapmaya ve hiç ara vermeden ülkemiz için üretmeye devam ediyoruz. 13 bin metrekaresi üretim alanı olmak üzere toplam 16 bin metrekare alan üzerinde kurduğumuz Sakarya fabrikamızda, Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde bulunan Ar-Ge merkezinde geliştirmeye devam ettiğimiz elektronik parçaları da 1-2 yıl içerisinde imal etmek istiyoruz. Yeni fabrikamız tam kapasiteye geçtiğinde yüzde 50'si ihracat olacak şekilde üretim faaliyetlerini sürdürecek" dedi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 4692 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  Sakaryaya açılacak olan bu fabrikanın yemek işini almak istiyorum şu an zaten özel bir hastaneye yemek yapıyorum  
 
Emine Öz, 20/05/2019  
 

  Sakaryaya açılacak olan bu fabrikanın yemek işini almak istiyorum şu an zaten özel bir hastaneye yemek yapıyorum  
 
Emine Öz, 20/05/2019  
 


SON GELİŞMELER