Tavsiye Et
Bu siteyi dostlarınızın da görmesini istemez misiniz?
Gönderen
Gönderilen
Haberler › Sakarya

İki ilçede 37 konut karantinaya alındı

 21/04/2021 23.54
İki ilçede 37 konut karantinaya alındı

Şehirde artan vakalarla birlikte karantina haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak Kaynarca'da 16 konut ve Karasu'da ise 21 konut karantinaya alındı.

Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli Başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 5’i Kaynarca  merkezinde 11’i çeşitli köylerde toplam 16 ailenin yaşadığı konutlar için karantina kararı aldı.

Yeniçam (Çeşek), Karamanlar, Ömerağa, Konak, Karamanlar, Yeşilova, Küçükkışla,  Şeyhtımarı, Kertil, Merkez Mahalle ve Orta Mahalle'de karantina kararı verilen evlerde yaşayanlar 9 gün süre ile izole edilecek.

KARASU

Karasu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Pazartesi günü Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı başkanlığında toplandı. Kurulda, gündemdeki konular görüşüldü ve corona virüsü vakaları değerlendirildi. Toplantı sonunda 21 karantina kararı çıktı. Bu kararla Karasu’da nisan ayı içerisinde alınan karantina kararı sayısı 308’i buldu. Karasu Hıfzıssıhha Kurulu’nun 2021/80 nolu kararı gereğince; Yalı ve Aziziye’de 5’er,  İncilli’de 4, Kuzuluk, Kabakoz, Karasu, Ardıçbeli, Darıçayırı ve Karanlıkdere mahallelerinde birer konutun karantina altına alınmasını kararlaştırdı. Alınan tedbirler çerçevesinde söz konusu konutlara 10’ar gün giriş-çıkışlar yasaklandı.

YASAL UYARI
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayınlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun