Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Fil hastası kadının tedavisi başlayacak

HaberlerSakarya
20.31, 05/01/2018
Proweb Kaşe
Fil hastası kadının tedavisi başlayacak
Sakarya'da fil hastalığı (lenfödem) nedeniyle ayağında şişlikler ve yaralar oluşması nedeniyle zor günler geçiren ve çocuklarına yemek yapabilmenin hayalini kuran 4 çocuk annesi Sevim Bal, oluşturulan özel bir ekip tarafından muayene edildi ve tedavi süreci başlatıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Adapazarı ilçesi Güneşler Mahallesi'nde fil hastalığı (lenfödem) nedeniyle 250 kiloya ulaşan ve çocuklarına bağımlı yaşayan Sevim Bal'ın yardım talebi doğrultusunda harekete geçildiği belirtildi.

Uzun yıllardır bakıma muhtaç yaşayan Bal'ın evde sağlık hizmeti kapsamında olduğu ve tedavilerinin planlı bir şekilde devam ettiği bildirildi.

Yardım çağrısı üzerine Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Yara Bakım Polikliniği doktoru Yrd. Doç. Dr. Alper Erkin, Evde Sağlık Hizmetleri Sakarya İl Koordinatörü Uzman Dr. Jalan Serbetcigil Ergönenç, Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Sorumlusu Ozan Çobanoğlu ile Evde Sağlık Hizmetleri mobil ekibinde görev yapan sağlık memuru Ercan Atmaca ve hemşire Sibel Aksoy'dan oluşan ekibin, Bal'ı evinde ziyaret ettiği aktarıldı.

Genel muayeneleri yapılan hastanın ayaklarında çıkan yaraların tedavisine yönelik çalışmaların, Yrd. Doç. Dr. Erkin tarafından yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Erkin, yaralarını pansuman ettiği hastanın ayaklarının iyileşmesine yönelik sürecin bir müddet devam edeceğini belirterek, "Yara Bakım Polikliniğimizin çalışmaları yurt çapına yayılmış durumda. Bu doğrultuda hastamızın yaralarını tedavi edebiliriz. Ancak kilo sorunu ve lenfödem hastalığı nedeniyle hastanın ameliyat olması gerekiyor." ifadelerini kulandı.

Aşırı kilosu nedeniyle Bal'ın tedavisinin Sakarya'da yapılamayacağı, İstanbul'da sevk edileceği bildirildi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 2695 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sakaryaspor, gelecek sezon nasıl başarılı olur?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER