• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerTürkiye ve Dünya

FETÖ kumpas kurmuştu! O komutan Barış Pınarı Harekatında

2012 yılında FETÖ'nün kumpas kurduğu askerler arasında 'İzmir Askeri Casusluk Davası' olarak bilinen dosyada yer alan Tuğgeneral İdris Acartürk, bugün Barış Pınarı Harekatı'nda sınırı geçen ilk komutanlardan oldu.

FETÖ'nün askeri casusluk ve çeşitli nedenlerle kumpas kurduğu askerlerden birisi olan İdris Acartürk bugün Barış Pınarı Harekatının komutanlarından birisi. 

Sakarya 7. Komando Tugay Komutanı olan Tuğgeneral İdris Acartürk 2012 yılında cezaevine girmişti. 

20 AY TUTUKLU KALDI

10 Mayıs 2012'de Sakarya Sapanca'da başlayan daha sonra İzmir Askeri Casusluk Davası olarak kamuoyunda bilinen dosya kapsamında; İdris Acartürk, askeri casusluk, gizli belgeleri ele geçirmek gibi suçlardan 7 Temmuz 2012'de tutuklandı.

Acartürk, suçlandığı belgelerin sahte olduğunu mahkemede ispat etti. Buna rağmen FETÖ'cü hakimler onu 20 ay tutuklu bıraktı.

GERİ DÖNDÜ, TUĞGENERAL OLDU

Cezaevinden çıktığında kurmay albay olan İdris Acartürk, 2016 YAŞ'ın tuğgeneralliğe terfi oldu.

2017 yılında Sakarya 7. Komando Tugay Komutanı olarak atanan Acartürk, geçtiğimiz aylarda askerleriyle birlikte Şanlıurfa'ya konuşlandı.

Tuğgeneral İdris Acartürk, Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla birlikte Fırat'ın doğusuna giren ilk komutanlardan oldu.


Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

Henüz yorum yok. İlk yorum yapan siz olun