Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Felaketin yaraları sarılıyor

HaberlerTürkiye ve Dünya
10.03, 19/07/2019
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Felaketin yaraları sarılıyor
Kocaali ve çevresinde yaşanan selin ardından felaketin yaraları sarılmaya başlandı. 
 
Kocaali ve Karasu'yu vuran sel felaketi, bölgede büyük yıkıma yol açtı. Çok sayıda köprü yıkıldı. Heyelanlar nedeniyle yollar zarar gördü. Ev, ahır ve iş yerlerini su bastı. Tarıl alanları sular altında kaldı. Bölgede içmesuyu şebekelerinin zarar görmesi nedeniyle su kesintileri de yaşanıyor. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, sel felaketinin yaşandığı Kocaali’yi ziyaret ederek Melen ve Şerbetpınarı bölgelerinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. İlçede can kaybı yaşanmazken Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ ekipleri tarafından yoğun yağışın taşıdığı malzemelerle kapanan grup yolu ve mahalle yollarında çalışmalar gerçekleştirildi. Sorun yaşanan bölgelerde vatandaşlara yardım edildi. Başkan Yüce, ekiplerin sahada olduğunu ve çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade etti.


Sel felaketinde can kaybı yaşanmamasının önemine değinen Başkan Yüce, “Bir yaralımız var. Bu vatandaşımızın sağlık durumunu yakından takip ediyoruz. Tüm ekiplerimiz var gücüyle çalışıyor. SASKİ, itfaiye ve yol bakım ekiplerimiz Kocaali ve Karasu’da sorun yaşanan bölgelere gerekli müdahaleleri gerçekleştiriyor. SASKİ 8 kepçe, 3 kamyon, 4 vidanjör ve 8 ekiple; yol bakım ekiplerimiz ise 2 greyder, bir kepçe, bir lastikli yüklenici, 2 kamyon ve bir paletliyle sahada yer alıyor” diye konuştu.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 1068 defa incelenmiştir.

 
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  Yaşanan afette bölge halkına geçmiş olsun ,Rabbim benzer felaketleri bir daha yaşatmasın inşallah.
çok üzüldük :(
 
 
Dilaver ŞAHİN, 20/07/2019  
 


SON GELİŞMELER