Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Eşi, Suriyeli kadın ve bebeğini öldüren caniyi boşadı

HaberlerSakarya
15.10, 02/03/2018
Proweb Kaşe
Eşi, Suriyeli kadın ve bebeğini öldüren caniyi boşadı
Sakarya'da Suriyeli hamile kadın ve bebeğinin öldürülmesine ilişkin yargılandığı davada 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 72 yıl hapis cezasına çaptırılan Birol Karacal ve eşinin boşanma davası sonuçlandı. Birol Karacal ve R.K.'nın boşanmasına karar veren mahkeme, çiftin 2 yaşındaki çocuklarının velayetini de anne R.K.'ya verilmesine hükmetti.

Bakırköy 10. Aile Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Birol Karacal ve R.K.katılmadı. Davacı R.K.'yı duruşmada Avukatı Funda Sadıkahmet Alp temsil etti. Davanın kabulüne karar veren mahkeme, davacı R.K. ile davalı Birol Karacal'ın Türk Medeni Kanunun(TMK) 163 ve 166/1-2 maddelerinde yer alan "Suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme" ve "Evlilik birliğinin sarsılması" gerekçeleriyle boşanmalarına karar verdi.

NAFAKANIN HÜKMOLUNMASINA YER OLMADIĞINA KARAR VERİLDİ

Mahkeme, çiftin 2 yaşındaki erkek çocuklarının velayetinin anne R.K.'ya bırakılmasına hükmetti. Müşterek çocuk için tedbir-iştirak nafakası istenmediğini kararında hatırlatan mahkeme, tedbir - iştirak nafakasına hükmolunmasına yer olmadığına hükmetti.

OLAYIN GEÇMİŞİ


Sakarya'da 7 Temmuz 2017'de köylüler ormanlık alanda 9 aylık hamile Suriye uyruklu Emani Al-Rahmun (20)ve 10 aylık çocuğunun cesedini buldu. Olayın ardından öldürülen Suriyeli kadının eşi Halid Al Rahmun'un komşusu ve fabrikadan mesai arkadaşı olan Birol Karacal ile Cemal Bay tutuklandı. Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi geçtiğimiz Ocak ayında davayı karara bağladı. Birol Karacal ile Cemal Bay'ı 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti ayrıca sanıkları 72'şer yıl hapis cezasına çarptırdı. Cinayetin ardından sanık Birol Karacal'ın eşi R.K. da 18 Temmuz 2017'de avukatı aracılığıyla boşanma davası açmıştı.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 1339 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce nüfusu bir milyonu bulan Sakaryanın en büyük sorunu nedir
 
  Oyla
SON GELİŞMELER