Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Ecdat yadigarı Elvanbey Zaviyesi yenileniyor

HaberlerSakarya
09.12, 14/11/2017
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Ecdat yadigarı Elvanbey Zaviyesi yenileniyor

Geyve'deki Elvanbey Zaviyesi, onarılıp halkın hizmetine sunulması için ihaleye çıkılıyor. 1450 yılında yapılan tarihi bina aslına uygun olarak restore edilecek.

Geyve’nin tarihi yapılarından birisi daha onarılarak hayat bulacak. Bursa Vakıflar Müdürlüğü tarafından yatırım programına alınan ecdat yadigarı için 28 Kasım’da ihale yapılacak. İhalenin ardından 5 gün içerisinde yer teslimi yapılacak. Yer teslimiyle birlikte tarihi binada restorasyon çalışmaları başlayacak. Elvanbey Zaviyesi’nin restorasyon çalışmaları bir yıl içerisinde tamamlanacak.

TARİH YAŞAYACAK

Elvanbey Zaviyesi’nin restorasyon ihalesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Murat Kaya “Ecdadımızın yadigarına sahip çıkmamız gerekiyordu. Bizim belediye olarak restorasyon yapmak gibi bir yetkimiz yok. Uzun uğraşlar sonunda ecdat yadigarımızın restorasyon ihalesi yapılacak. Geyve’de tarihimizi yaşatacağımız için mutluyum. Vakıflar Genel Müdürümüz Dr Adnan Ertem, Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek, Milletvekillerimiz Mustafa İsen ve Şaban Dişli’ye emeklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum” dedi

Geyve İlçe Merkezi’nde yer alan Elvanbey Zaviyesi restorasyonun ardından cami olarak hizmet verecek. Başkan Kaya “Tarihi bina aslına uygun restore edildikten sonra cami olarak kullanıma girecek. Atalarımızdan miras tarihi binanın vatandaşların hizmetinde olması, korunması ve gelecek nesillere aktarılması için böyle bir uygulamanın doğru olduğunu düşünüyoruz” dedi.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
Bu haber 723 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  YA ARKADAŞ TAMAM CAMİ'YE KARŞI DEĞİLİZ DE YILLAR YILI KÜTÜPHANE OLARAK HİZMET VEREN BİNAYI NEDEN CAMİ YAPARSIN? ÇAPRAZINDA DEVASA BİR CAMİ VARKEN!!  
 
YADİGAR SESVERDİ, 14/11/2017  
 


Anket
  Sakaryaspor, gelecek sezon nasıl başarılı olur?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER