Tavsiye Et
Bu siteyi dostlarınızın da görmesini istemez misiniz?
Gönderen
Gönderilen
Haberler › Sakarya

Doktor ve hemşirelere saldırdılar

 24/10/2021 20.24
Doktor ve hemşirelere saldırdılar

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde hasta yakınları doktor, hemşire ve güvenlik görevlilerine saldırdı. 
Edinilen bilgiye göre, saldırı hastanenin dördüncü katında yaşandı. Hasta yakınları, bilinmeyen bir nedenle doktor ve hemşirelere saldırdı. Çıkan arbede güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle sonlandırıldı.

İddiaya göre, hasta yakınları bir süre sonra yeniden hastaneye gelerek doktor ve hemşirelere saldırrdı. 

Hasta yakınları tarafından küfürler, ağır hakaretler ve tehditlerle görevli hekime ve hemşierelere gerçekleştirilen saldırı beyaz kod verilerek güvenlik ve personelin araya girmesiyle engellendi. 

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, saldırıra ikişkin yaptığı açıklamada; "Sağlık personelimize yönelik hiçbir şiddet olayına asla müsamaha göstermemiz mümkün değil. Sebep ne olursa olsun bu tarz eylemleri asla kabul etmiyoruz. Personelimiz olayın ardından şikayetçi olmuş ve olay adli makamlara iletilmiştir. Şiddete maruz kalan personelimize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, yaşanan olayın takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi. 
 

YASAL UYARI
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.

İlgili alt sektörler

YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayınlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

erhan
1 ay önce
Sağlık çalışanlarına uygulanan siddeti kınıyor ve saldırganların hukuk önünde yargılanmalırını ümit ediyorum ?