Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Denizlerde av yasağı başlıyor

HaberlerTürkiye ve Dünya
17.22, 09/04/2019
Denizlerde av yasağı başlıyor
Denizlerde su ürünleri av yasağı 15 Nisan 2019 tarihinde başlayacak. Yasak 31 Ağustos 2019 tarihinde sona erecek.

Denizlerde av yasağı başlıyor. Ticari amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğ hükümleri gereğince, trol avcılığına acık tüm karasularda 15 Nisan - 31 Ağustos tarihleri arasında, dip trolü ile su ürünleri istihsali,  Akdeniz’de 15 Nisan - 15 Eylül, diğer denizlerde 15 Nisan - 31 Ağustos tarihleri arasında gırgır ağları ile su ürünleri avcılığı, çevirme ağları kullanılarak belirli bir alanı kapatmak sureti ile bu ağlara dalarak ve elle çekerek kıyıda dar bir saha içerisine toplamak suretiyle (elleme veya eleme adı verilen yöntemle) su ürünleri avcılığı yasak. Bütün karasularında, ığrıp, trata, tarlakoz, manyat ve benzeri kıyı sürütme ağları ile su ürünleri avcılığı ve bu ağlar ile ağları kullanmaya yarayacak donanımların balıkçı gemilerinde bulundurulması yasak. 
 
Yine tüm karasularda, 1 Nisan - 31 Ağustos tarihleri arasında ağ dalyanları dâhil, her turlu istihsal vasıtası ile palamut ve torik avcılığı yasak kapsamında yer alıyor. 

Ancak 15 - 31 Ağustos tarihleri arasında çapari ile palamut avcılığı serbest.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 959 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER