Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya'da konuştu

HaberlerSakarya
14.05, 05/06/2018
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran'da yapılacak seçim sebebiyle bugün Sakarya'ya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 14:00'da Demokrasi Meydanı'na geleceğinin haberini alan Sakaryalı bazı vatandaşlar, Ramazan Ayı'na ve sıcak havaya rağmen elinde bayraklarla meydana geldi.

Eski Stad Arazisi 'Millet Bahçesi' Oluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15:12'de Sakarya'ya gelerek Sakaryalılarla buluştu. Erdoğan, Eski Sakarya Atatürk Stadı arazisinin Millet Bahçesi olarak Sakaryalıların hizmetine açılacağının müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili, "Eski stad arazisi satılmış. Biz arazi sahibine başka bir yerden arazi verip, eski stadın bulunduğu yere güzel bir park alanı inşa edeceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu projenin bir an önce hayata geçirilmesi için Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na talimat verdi.Talimat sırasındaalanın betondan değil, ağaçlardan oluşacağını vurguladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Albayrak, AK Parti'nin Demokrasi Meydanı'nda düzenlediği mitingde, seçimlere giderken Sakarya'ya iki şey hatırlatmak istediğini anlattı.

Partilerin seçim beyannamelerinin birçoğunda FETÖ ile mücadele olmadığını, bazılarının da PKK ve FETÖ'yle savaşan paşaların apoletlerini sökeceğini söylediğini aktaran Albayrak, "24 Haziran, bu ülkenin tarihinde, geleceğinde çok büyük önem arz ediyor. Kimler 24 Haziran'ın sonucundan ne şekilde ne bekliyor? Görüyoruz bunu değil mi? Onun için Sakarya sizden ricam, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet için Cumhurbaşkanı'nın yanında olmaya hazır mı? Elhamdülillah, Sakarya hazır. Allah'ın izniyle Cenab-ı Allah bizlere şanlı bir zafer nasip eder." diye konuştu. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de 24 Haziran'da iki oy pusulası olacağını söyledi.

Özlü, oy pusulalarından birincisinin cumhurbaşkanlığı seçimi için olduğunu anımsatarak, "6 cumhurbaşkanı adayı var. Bizim adayımız Recep Tayyip Erdoğan. 24 Haziran'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı seçmeye, başkan yapmaya var mısınız? Cumhurbaşkanımızı başkan yapacak mıyız?" dedi.

Partiler için bir oy pusulasının daha olduğunu dile getiren Özlü, şunları kaydetti:

"Bizim partimiz AK Parti. Bir ittifak kurduk Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi ile beraber. Bizim stratejimiz 'güçlü hükümet', 'güçlü meclis', 'güçlü Türkiye'dir. Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü bir Türkiye istiyoruz. Seçim sandığına gittiğimizde partimize, AK Parti'ye oy vereceğiz. 24 Haziran'da sandıkları patlatmaya var mısınız?"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya da "24 Haziran seçimleri için birliğimizi, beraberliğimizi ve dirliğimizi korumaya daha güçlü bir Türkiye daha güçlü bir yönetim oluşturmaya var mıyız?" ifadelerini kullandı.

- "Türkiye'nin yarınlarını inşa etmeye hazırız"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise prangalarından kurtulan, esareti reddeden, hürriyet, adalet ve eşitlik için sesini yükselten Türkiye'nin içinden geçtiği tarihi dönemeçte cumhurbaşkanlığı sistemine şahitlik etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. 

Sakarya olarak, 24 Haziran'da tercihlerini, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderlik ettiği Türkiye'den yana yapacaklarını ifade eden Toçoğlu, "Sakarya olarak bizler liderliğinizle Türkiye'nin yarınlarını inşa etmeye hazırız. 24 Haziran'da Sakarya, tereddüt etmeden, duraksamadan, Cumhurbaşkanı'nın yanında olacak ve Sakarya, 24 Haziran'da inşallah yeniden tarih yazacak. Artık vakit, Sakarya vaktidir. Vakit, Türkiye vaktidir. Vakit, ayağa kalkma vaktidir." şeklinde konuştu. 

- "AK Parti demek, hizmet ve üretmek demektir"

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç da her zaman olduğu gibi meydanda sevgi ve kardeşliğin var olduğunu söyledi.

Vatandaşların sevgisine, inancına, emeğine ve heyecanına layık olabilmek için durmadan çalıştıklarını vurgulayan Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bizler AK Parti davasının mensuplarıyız. AK Parti demek, hizmet ve üretmek demektir. AK Parti davası, bize unutturulan değerlerin geri kazandırılmasıdır. Bu değerleri, devlet ve millete hatırlatmanın davasıdır. Kurulduğumuz günden bu yana milletimizin duasıyla yola çıktık. Sevgiyle başladığımız bu yolda gücümüzü yaptığımız bütün işlerde gücümüzü, milletimize duyduğumuz sevdadan aldık. 24 Haziran seçimleri, yarına dair umudu, Türkiye'nin şahlanış hikayesini tüm dünyaya haykırma zamanıdır. Bereket bolluk için vakit Sakarya vaktidir." 

Erdoğan'dan Sakaryaspor yorumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında Sakaryaspor'dan da bahsetti.  Erdoğan, “Sakarya’ya 28 bin kapasiteli güzel bir stad yaptık. Ama çıkamadınız. Niye çıkamadınız? Benim gelip top oynayacak halim yok. Seneye bu işi telafi edin” dedi.

 


 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 6115 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  Tek vaadi inşaat & yapı olan bir aday...  
 
Vatandaş, 09/06/2018  
 

  Millet Bahçesi'ni biraz açmak gerekir. Bize biraz daha farklılık lazım. Daha önce olanların üstüne koyulmalı. Diğerleri gibi sadece ağaçlardan ve banklardan oluşan bir park olmamalı. Mesela hayvanat bahçesi olsun, koskoca Sakarya'da olmayan o kadar çok şey var ki.. Umarız olur  
 
Mine, 06/06/2018  
 


Anket
  Sizce nüfusu bir milyonu bulan Sakaryanın en büyük sorunu nedir
 
  Oyla
SON GELİŞMELER