• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerSakarya

Covid 19 Virüsüne Rağmen Özel Kale'de Kayıt Yoğunluğu Yaşanıyor

Ülkemizde pandemi süreci devam ederken, Özel Kale Okullarına Yoğun bir kayıt talebi oluştu.
Kale Okulları Pandemi Süreci Boyunca; 

Yıllar önce meslek liselerinin önemi ve ülkenin ekonomisi için ne kadar değerli olduğu herkes tarafından bilinirdi. Zamanla yapılan yanlış yönlendirmeler ve algı çalışmaları ile bu değer kayboldu.

Fakat yaşadığımız pandemi sürecinde bir meslek becerisinin ne kadar önemli olduğu anlaşılmış ve üretimin yapı taşlarından olan meslek liselerimizin itibari milli üretim için çaba sarf eden başta Cumhurbaşkanımız,Hükümetimiz ve iş adamlarımızın ortak çalışmalarıyla geri verilmiştir. Türkiye bu süreçte gelişmiş birçok ülkeye yardımda bulunmuş ve bunu da kendi yerli ve milli üretimiyle başarmıştır. 

Meslek liselerimiz el dezenfektanı, maske ve ventilatör (solunum cihazı) üretiminde ülkemize destek olmuş, diğer okulların hepsi Coronavirüs sebebi ile kapılarını kapatmış olmasına rağmen meslek liseleri bu sürece aktif olarak dahil olmuş ve üretime doğrudan katkı sağlamıştır.

Kale Okulları tek yatırımını eğitim alanına yapan bir kurum olarak meslek liselerine gereken önemi vermiştir. Kale Okulları toplam 24 okulunun 6 sını meslek lisesine ayırarak sürecin yakın takipçisi olmuş ve ülkeye bu zor dönemde doğrudan destek olmuştur.

Gebze Anadolu sağlık meslek lisesinde yetişen öğrencilerimiz nitelikli sağlık personeline ihtiyacın olduğu şu dönemde hastanelerimizde görev alarak okullarımızda edindikleri kıymetli bilgileri halkımızın hizmetine sunmuştur. Böylelikle okulumuz ekipman üretimi yanında sağlık alanına insan gücü sağlayarak da milletimizin, devletimizin yanında olmuştur.  

Sakarya da bulunan İnşaat Teknolojileri & İç Mimarlık Bölümünde depreme dayanıklı akıllı ev sistemleri, deprem risk alanlarında bulunan yapılarda zemin iyileştirme yöntemleri ve deprem etkilerini azaltacak raylı temel sistemleri, yine Sakarya da bulunan İnşaat Teknolojileri ve elektrik-elektronik bölümü ile ortak gerçekleştirilen diğer proje de ışın ile covit-19 sönümleyici kabin ve dezenfektasyon kabini çalışmalarına başlamıştır.

 

Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun