Tavsiye Et
Bu siteyi dostlarınızın da görmesini istemez misiniz?
Gönderen
Gönderilen
Haberler › Sakarya

Cinsel istismarla suçlanan sahte şeyh hakim karşısına çıkıyor. Pedagog desteği verilecek.

 12/11/2020 13.32
Cinsel istismarla suçlanan sahte şeyh hakim karşısına çıkıyor. Pedagog desteği verilecek.

Türkiye'yi sarsan çocuğa yönelik cinsel istismar olayı ile ilgili Fatih Nurullah takma adını kullanan sahte şeyh Eyyup Fatih Şağban Cuma günü hakim karşısına çıkacak.
 

Akyazı’da 12 yaşındaki kız çocuğuna yönelik cinsel istismar olayı ile ilgili tutuklu bulunan sahte şeyh Eyyup Fatih Şağban'ın yargılanmasına başlanıyor.
 

Akyazı Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan ve Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, sanığın 38 yıla kadar hapsi isteniyor.
 

İddianamede sanığın “zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı” ve “çocuğa karşı cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma” suçlarını işlediği belirtiliyor.
 

İddianamede sahte şeyhin “Çocuğun zincirleme cinsel istismarı” suçundan 12 yıldan 22,5 yıla, “Hürriyetinden yoksun kılma” suçundan da 3 yıl 4 aydan 26 yıl 3 aya kadar olmak üzere toplamda; 15 yıl 4 aydan 48 yıl 8 aya kadar hapis cezası istendi.

Sanık 13 Kasım Cuma günü ağır ceza mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Mağdur çocuğa pedagog desteği verilecek.

YASAL UYARI
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.

İlgili sınıflandırmalar

YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayınlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun