Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Çiğdem Yayla Şenliği coşkuyla sona erdi

HaberlerSakarya
19.00, 08/07/2018
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Çiğdem Yayla Şenliği coşkuyla sona erdi
Hendek Genç Karadenizliler Derneği tarafından düzenlenen Çiğdem Yayla Şenliği coşku ile yapıldı.

Çiğdem Yayla Şenliği'ne Akyazı Belediye Başkanı Mehmet Çakmak, Akyazı Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Hamit Gençay Taşdemir, Akyazı Muhtarlar Dernek başkanı Bekir Durmuş, MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Belediyesi Meclis Üyesi Hüdaverdi Bahadır ve Akyazı, Hendek ve şehir dışından gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu yıl 20.si düzenlenen Çiğdem Yayla Şenliği geniş katılım oldu. Sahneye çıkan yöresel sanatçıların söylediği türkü ve kemençe sanatçılarının çaldıkları kemençe ile Çiğdem Yayla Şenliği'ne katılanlar keyifli bir hafta sonu geçirdiler.

Cuma günü öğlenden sonra başlayan sunuculuğunu Remzi Arman'ın (Gönül Dostu) yaptığı  20.ci Çiğdem Yayla Şenliği'ne Emrah Başkan, Ahmet Atmaca, İsmail Güler, Ali Alkurt, Nizam Bektaş, Ramazan Beşel, İslam Ökten, Ferhat Bektaş, Şaban Toprak, Nafi Öner, Muhammet Sarı, Ebru Kasapoğlu, Taner Eyüpoğlu, Musa Bayraktar, Gökhan Kaya, Onur Özkan, Alim Koca, Yasin Kılıç ve davul zurna ekibi katıldı.

3 gün devam eden 20. Çiğdem Yayla Şenliği'ne katılanlar müzik dolu bol bol horon teperek keyifli bir hafta sonu geçirdiler. Hendek Belediyesi ve Akyazı Belediyesi tarafından şenlik alanı toz olmaması için sık sık sulanırken şenlik alanı ve çevresinde çöp toplama işlemi gerçekleşti. Jandarma da alanda devriye görevi yaparak herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çevre güvenliğini sağladı.

Çiğdem Yayla Şenliği'ne katılanlar keyifli bir hafta sonu yaşamanın mutluluğu içinde evlerinin yolunu tuttular.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 1169 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce nüfusu bir milyonu bulan Sakaryanın en büyük sorunu nedir
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
EN ÇOK YORUMLANANLAR
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum