Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Çark Deresi çevresi yeni görünüme kavuşuyor

HaberlerSakarya
15.09, 08/07/2018
Çark Deresi çevresi yeni görünüme kavuşuyor
Sakarya'da Çark Deresi'nin Serdivan sınırlarını kapsayan bölgede yenileme çalışması başlatıldı.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, yazılı açıklamasında, Çark Deresi'nin Serdivan sınırlarını kapsayan 5,3 kilometrelik hat boyunca yenileme çalışması gerçekleştirileceğini belirterek, "Çark Deresi'nin çehresini değiştirecek yeni projemizde, içerisinde bisiklet ve yürüyüş yollarının yanı sıra çocuklar için oyun grupları ile dinlenme alanlarının da yer alacağı 36 bin metrekarelik yeni yaşam alanı oluşturacağız. Projemizle bu hat vatandaşlarımız tarafından daha etkin kullanılacak." ifadelerini kullandı.

Bölge sakinlerinden gelen taleplerin de projenin şekillenmesinde etkili olduğunu vurgulayan Alemdar, şunları kaydetti:

"Çark Caddesi'nden başlayarak Beşköprü Mahallesi'ndeki Kadı Köprüsü'ne kadar uzanacak çalışma kapsamında, tüm sosyal donatılarıyla Çark Deresi'ne estetik bir görünüm kazandırırken, ayrıca güzergahımızı düzenli aralıklarla dikeceğimiz aydınlatma direkleriyle de donatarak vatandaşlarımızın öncelikli taleplerini yerine getireceğiz. Çalışmaları son hızla devam eden proje, en kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacak. Serdivan'ın yanı sıra şehrimizin önemli simgelerinden biri olan Çark Deresi'ne prestij kazandıracak projemiz şimdiden hayırlı olsun."
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 3801 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  Sadece serdivan mi var ben anlamiyorum serdivan avm nin yanina gidip cadde54 yapildi simdi oranin trafik sorunu baslar yok mu baska yer bu yatirimlari yapacak lutfen artik biraz milleti dusunerek hareket edin yazlikta millet evlerini satiyor kokudan beton yigini na dondurduler yazligi beton dolunca heryer gelisiyoruz saniyorlar  
 
Vatandas, 17/07/2018  
 

  Neden Sapanca çark girişen şehir çıkışına sınırlarına kadar değil. Hala aynı kafa merkeziyetçilik kafası. Şehir merkezden ibaret değilki. O çok eskide kaldı. Büyük şehrin ne demek olduğunu hale kavrayamamış olanlardan ancak bu beklenir. Hiç bir şey bilmiyorsanız komşu il Kocaeli bir bakınız. Göz boyamaya devam. Ha bu arada otuziki evlerden çark deresinin temiz suyuna karışan foseptik kokan suyu ne yapacaksınız. Merak ederim.  
 
Şaban Asrak, 09/07/2018  
 

  Endet evlerin devamı olan medeniyet bulvarının yolun tamamı yapılsın bu taraf eskı cay deresı ustu bekliyoruz lutfen  
 
Çiğdem yüce e, 09/07/2018  
 

  Çark Deresi yenileme çalışmasında inşallah serdivan'a bağlı yazlık kanalboyu nada bir el atılır
 
 
Sinan ÖLMEZ , 08/07/2018  
 

  İyi,güzel hizmet her zaman karşılığını görür elbet ama bişey dicem başkanım peki Yazlık?ın suçu ne ?Bu derenin Yazlık köprüsünden sonraki kısmından haberiniz var mı ? Orda da iyileştirme bekliyoruz lütfen dikkate alın!  
 
Kafkas-kartali, 08/07/2018  
 


SON GELİŞMELER