• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerTürkiye ve Dünya

Bu şikayet Arifiye'den geldi

Arifiye'de bazı özel halk otobüslerinin duraklarda durmayıp serbest kart sahibi yaşlıları almadıkları ileri sürülerek şikayetler dile getirildi. 
 
Sakarya'da  toplu taşıma araçlarına ücretsiz olarak binen 65 yaş üstündeki vatandaşlar, kendilerine verilen serbest kartla toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabiliyor. Büyükşehir Belediyesi, serbest kart sahipleri için halk otobüslerine ödeme yapıyor. 
 
Ancak 65 yaş üstündeki serbest kart kullanıcısı vatandaşlar, halk otobüslerinde zorluklar yaşadıkları yönünde şikayette bulunuyor.  Son olarak Arifiye'de bazı özel halk otobüslerinin duraklarda durmayıp serbest kart sahibi yaşlıları almadıkları öne sürüldü. 
 
İddia sahibi vatandaşlar, kendilerine kötü davranıldığını öne sürerek Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'ndan araçları denetlemelerini istedi.
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Onay verilen mesajlar yayınlanmaktadır

Zeki SEZER
11 ay önce
Aynı olayı defalarca bende yaşadım arifiye halk otobüslerinde %40 engelli kimlik kartım vardı hergün aynı saatte aynı duraktan otobüse binip.ise gidiyordum artık benimsedi?lerı için durakta beni görünce durmuyorlardı bir iki üç derken işimden oldum devamlı geç kalıyordum plakayı aldım şöhretlerin isimlerini aldım şikayette bulundum ama bir ses soluk çıkmadı üzerinden nerdeyse iki sene geçti bir özür bir telefon bir bildiri mesaj hiçbir bilgi verilmedi en son çareyi arifiyeden taşınmakta buldum.
hakk değill büyük yanlış
11 ay önce
Bak değerli gazeteci abicim,kardeşim,bizlerde herkes gibi ekmek paramızın derdindeyiz.Aylık bedava taşıdığımız(serbest kart) yolcu parası 3.500 tl civarında ve bizim aldığımız para 1000 tldir.Şimdi ben verdikleri parayıda istemiyorum.Serbest kart taşımakta.Mazot,büyükşehir vergisi,Trafik cezaları ve sanayi masraflarımız çıkmıyor artık.İçiniz rahat olsun batıyoruz.Esnafı düşünen yok çözüm bulan yok herkes kendi çıkarı peşinde.Tek kuruş hakkım varsa helal etmiyorum verenede alanada kullananada.Bizde aile geçindiriyoz ama masraflırımız cok ailemize yetişemiyoruz.YETER ARTIIKKK İSTEMİYoRuz..Bizde bu ülkenin insanıyız bizde bu ülkeye vergi ödüyoruz.lütfen haberciliği doğru yapın esnafada bir sorun bakalım niyeee diyee..!!!!!!!!Adam günde 4 kez adapazarına gidip geliyor.Ekmek almaya adaya geliyor.Corba içmeye gelmeyen mi istersiniz.Yaşlılar bu işin cılkını çıkardı artık.bir de 2018 son lüks model arabadan indi geldi otobüse serbest kart bastı.Bu hak mı şimdi!!
Kamil Gündoğdu
11 ay önce
Sadece bu arifiye araçları ile sınırlı değil.KORUCUK İDEALKENT'e çalışan aynı halk otobüsü şöförleride yaşlı vatandaşlarımıza aynı şekilde davraıyorlar.Orada outran daimi vatandaşların çoğuda bu tarz görüntülere kesinlikle şahit olmuşlardır. Belediye denetim yapmıyor, şöförlerde yaşlılara gerek söz gerek hal ve hareketler ile kötü davranmaya devam ediyor.