Liva Reklam
Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Bir Grup Genç Terör Şehitleri İçin İnternet Sitesi Açtı

HaberlerSakarya
18.24, 10/05/2008
Bir Grup Genç Terör Şehitleri İçin İnternet Sitesi Açtı
Sakaryalı bir grup genç, terörle mücadelede şehit düşenler ile gaziler için internet sitesi hazırladı. 2 bin 850 şehit ile 2 bin gazinin bilgisinin bulunduğu '' www.terorsehitleri.com '' adlı site şehit ve gazilerle ilgili dernekleri bir çatı altında toplamayı amaçlıyor.

Sitesinin kurucularından Fazlı Fatih Melemez, yaptığı açıklamada, 8 aylık bir çalışmanın sonucunda hazırladıkları sitede teörle mücadelede şehit olan asker, polis, öğretmen, korucu ve siviller ile gazilerin bilgilerini sanal ortama taşıdıklarını söyledi. Türkiye'de şehit ve gaziler için düzenlenmiş site sayısının çok az olduğunu ifade eden Melemez, kurdukları sitede şehit ve gaziler için yapılan faaliyetlere de yer verdiklerini anlattı. Sitenin üye sayısının şu anda 98 olduğunu anlatan Melemez, üye kullanıcı bilgilerinin güvenlik amacıyla üçüncü kişilerle paylaşılmadığını kaydetti. Siteye üyeliğin TC kimlik numarasıyla yapıldığını bildiren Melemez, hazırladıkları sitede 2 bin 850 şehit ile 2 bin gazinin bilgisinin bulunduğunu dile getirdi. Melemez, Eylül ayına kadar 13 bin şehit ile 2 bin gazinin daha bilgilerinin siteye girilmiş olacağını vurguladı.

Amaçlarının şehit ve gazilerle ilgili dernekleri bir çatı altında toplamak ve bu konudaki duyarlılığı artırmak olduğunu belirten Melemez, "Türkiye'de şehit ve gaziler için hazırlanan internet sitesi oldukça az. Olanlar ise haber portalı şeklinde. Hazırladığımız sitede şehit ve gazilerimizin öz geçmişleri ile şehit oldukları yerler belirtiliyor. Sitede terör olaylarıyla ilgili haberlerede yer veriyoruz. Sitede şehit ve gazilerin kimlik bilgileri, videoları, şehitlik ve anıtlarla ilgili bilgiler, şehit ve gazilerle ilgili kanun ve yönetmeliklerde yer alıyor. Sitede hiç bir ticari amaç gütmüyoruz. İnternet adresimizin 'org', 'com' ve 'net' uzantılarıda mevcut. Sitemiz bu uzantılardan da ziyaret edilebiliyor." dedi.

Melemez, terör örgütünün bu şekilde çok sayıda sitesinin bulunduğunu anlatan Melemez, bu sitede öldürülen teröristlerin şehit olarak gösterildiğini açıkladı. Melemez, "Bu sitelere Türkiye'de ulaşım engelli. Ancak Avrupa'da bu sitelere kolaylıkla ulaşılabiliyor." dedi.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
resmi büyüt
 
 
 
 
Bu haber 2682 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER